Deset pogodaka Damira Batinovića nedovoljno za slavlje nad Dunkerqueom

Mihaela Bradovski • srijeda, 06.11.2013.

U tri od četiri susreta francuskog rukometnog prvenstva, odigrana u srijedu, pobjeda je otišla na domaću stranu. Pred svojim su navijačima redom slavili Montpellier, Tremblay i Selestat, dok je Dunkerque u Rennesu bio jedini uspješan gost. Cessonu nije pomoglo niti 10 pogodaka Damira Batinovića...

Cesson Rennes Metropole - Dunkerque Grand Littoral 25:30 (12:16)

Najjača utakmica dana bio je dvoboj između Cessona i Dunkerquea koji će zahvaljujući konačno +5 pobjedi prenoćiti na prvoj poziciji. Domaćin s druge strane ostaje na osam bodova, u društvu Nantesa i Saint-Raphaela koji svoje dvoboje tek trebaju odigrati u četvrtak.

Deset od 25 domaćih pogodaka postigao je Damir Batinović čime je, uz gostujućeg vratara Vincenta Gerarda (19 obrana) bio prvo ime susreta. No bez obzira na odličnu predstavu hrvatskog internacionalca sastav iz Rennesa nije, nakon Montpelliera, uspio skinuti još jedan veliki skalp. Osim Gerarda u dresu Dunkerquea iskazao se Soudry s osam pogodaka.

Početak dvoboja ponudio je izjednačenu igru, pa se tako niti jedna momčad nije znatnije odvojila sve do 21. minute i zgoditka Benjamina Afgoura za +3 gostiju. Tadašnjih 10:7 sastav Dunkerquea do kraja prvih pola sata pretvorio je u 16:12. Iako su rukometaši Cessona u 43. minuti stigli na dva pogotka zaostatka u završnici su ponovno posustali te su na kraju doživjeli treći ovosezonski poraz.

Montpellier - US Ivry handball 35:31 (19:16)

Za razliku od Cessona uspješan je večeras u ulozi domaćina bio Montpellier. Iako bez ozlijeđenih Accambraya i Kavtičnika, Canayerov sastav uspio je stići do dva boda protiv najslabije momčadi lige. S 12 osvojenih bodova MAHB zauzima treću poziciju.

Da ove sezone igra fenomenalno nije nikakva novost, a novu potvrdu te odlične forme Dragan Gajić dao je i protiv Ivryja u čiju je mrežu pospremio 13 udaraca uz visokih 86 posto uspješnosti. Na drugoj strani, najbolji strijelci gostiju u ovoj utakmici, Sebastian Simonet i Ondrej Sulc, postigli su čak devet pogodaka manje.

Iako niti u jednom trenu, gledajući prvo poluvrijeme, domaćim rukometašima nisu dali prostora za nešto slabiji ritam, igrači Ivryja pozitivan su rezultat držali tek u periodu između 17. i 22. minute kada su držali minimalno vodstvo. U nastavku je, točnije u 42. minuti Montpellier stigao do osjetnijih 27:20 i iako ne jednaka, prednost za držanje koraka s vodećim dvojcem je do kraja ipak zadržana.

Tremblay en France - Aix en Provence 25:24 (11:13)

Do važne je pobjede, i to prve ovosezonske, večeras stigao i Tremblayu. Domaći sastav zahvaljujući punom plijenu protiv Aixa posljednje je mjesto ponovno prepustio Ivryju, dok je goste ostavio na dva boda od zone ispadanja.

Najveće zasluge za ovu pobjedu imaju Brasseleur, autor sedam pogodaka, odnosno vratar Milan Malina s 18 obrana. U sastavu domaćina ovoga se puta nije našlo ime Vladimira Ostarčevića. Što se gostujućih strijelaca tiče, Matthieu Ong postigao je pet, a isto toliko dodali su i Leoz, odnosno Illes.

Aix je gotovo čitavo prvo poluvrijeme bio momčad u vodstvu, izuzev šeste minute kada je Tremblay držao 3:2, te je u plusu i otišao na odmor. Stvari se nisu znatno mijenjale niti većinu drugog dijela, točnije do 58. minute kada je za 24:24 pogodio Audray Tuzolana. Pogodak odluke postigao je Benjamin Bataille, a zatim je i domaći vratar obranio pokušaj Vasilakisa.

Selestat Alsace HB - Nimes 30:27 (14:11)

U još jednom dvoboju donjeg doma LNH, Selestat je u ulozi domaćina svladao Nimes rezultatom 30:27 te se tom pobjedom svom današnjem protivniku približio na bod razlike što mu je nakon ovog nepotpunog kola dovoljno za 10. poziciju.

Pobjednički sastav sa šest je pogodaka predvodio Arnaud Freppel, a isto toliko je u dresu Nimesa postigao Mourioux. Prevagu je večeras donio vratar domaćina Laszlo Fulop koji je zaustavio 19 protivničkih pokušaja, četiri više od gostujućeg dvojca.

Od početka dvoboja domaćin je održavao laganu prednost, a posebno je loš za rukometaše Nimesa bio period između 16. i 21. minute u kojem nisu uspjeli postići pogodak te je Selestat svoju prednost uspio dići na osjetnih 11:4. Prvih pola sata dvoboja u kojem gosti niti u jednom trenu nisu bili u plusu završio je s domaćih +3, jednakom razlikom kojom je i arhiviran ovaj susret.