PSG se namučio protiv Dijona, Vranković odličan sa šest pogodaka

Mihaela Bradovski • četvrtak, 07.11.2013.

U četvrtak su odigrane i preostale tri utakmice osmog kola francuskog rukometnog prvenstva. PSG je puno teže od očekivanog stigao do novog slavlja, Chambéry je u derbiju kola svladao Nantes dok je Fenix odličnu formu potvrdio protiv Saint-Raphaela. Hrvatski internacionalci večeras nisu bili posebno raspoloženi, izuzev onog najmlađeg, Jakova Vrankovića koji je mrežu pariškog sastava gađao šest puta...

Dijon Bourgogne - Paris Saint-Germain Handball 28:30 (11:16)

Branitelj naslova u osmom kolu nije imao lagan posao na putu do osvajanja nova dva boda čime bi zadržao svoju lidersku poziciju. Na suprotnoj strani stajala je jedna od rezultatski najslabijih momčadi ove sezone, 12-plasirani Dijon, koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva uspio skupiti četiri boda. Današnjem domaćinu to je i dalje dovoljno za poziciju kojom se nalazi izvan zone ispadanja.

Bio je ovo ujedno i dvoboj dvije momčadi koje u svojim redovima imaju hrvatske rukometaše. I dok je Dijon ostao prekratak za svega dva pogotka te tako nije uspio kreirati još veće iznenađenje, Jakov Vranković u dresu domaćina susret je završio uspješniji od reprezentativnog trojca u redovima PSG-a.

Šest pogodaka iz devet pokušaja ugradio je u ovo dobro izdanje svoje momčadi, za razliku od Kopljara, Vorija i Gojuna koji se zajedno niti jednom nisu upisali u strijelce. Tek su Kopljar i Gojun zaradili po jedno isključenje.

Uspješniji od Vrankovića bili su tek Melić i Hansen kod Parižana. Domaća momčad na svoj je prvi pogodak čekala četiri minute kada je precizan bio upravo mladi hrvatski internacionalac. Pet minuta kasnije Dijon je po prvi puta i poveo, a u plusu je domaćin uspio ostati do 21. minute kada je novu minimalnu prednost PSG-u donio Robert Gunnarsson.

Na odmor su gosti uspjeli otići s nešto znatnijom razlikom, no već na startu drugog dijela rukometaši Dijona uspijevaju ući u 4:1 seriju i primaknuti se na svega dva pogotka zaostatka. Vranković, koji je u tu spomenutu seriju ugradio svoja dva pogotka, ponovno je precizan bio i u 44. minuti, ovoga puta za 21:22. Svoj posljednji pogodak postigao je dvije minute prije kraja, za -2, a na istoj razlici Dijon je ostao i nakon 60. minute.

Chambéry Savoie - Nantes 32:28 (17:12)

Derbijem kola, i prije početka same utakmice, proglašen je susret između Chambéryja i Nantesa, dvije momčadi kojima se predviđa borba za jedno od mjesta koje iduće sezone vode u Europu. Današnjom pobjedom sastav Marija Cavallija preskočio je za bod upravo svog današnjeg protivnika, te se sada nalazi na petoj poziciji s devet bodova na kontu.

Prvo ime dvoboja bez konkurenciji je bio vratar Cyril Dumoulin koji tako nastavlja s dobrim predstavama koje je zaredao u reprezentativnom dresu u Oslu. Večeras je vratar Chambéryja skupio 22 obrane, devet više od gostujućeg čuvara mreže Maggaieza. Najviše problema zadali su im domaći Paty s 11 pogodaka, odnosno Rivera s devet zgoditaka.

Damir Bičanić četiri je puta pucao prema protivničkim vratima, susret je u konačnici završio s polovičnim uspjehom, dok je Stefan Vujić u dresu Nantesa ovaj derbi završio s učinkom 0/2. Sa šest pogodaka njegov suigrač Maqueda bio je jedan od preciznijih pojedinaca u ovom dvoboju, no Španjolac je prije vremena završio u svlačionici nakon što je zaradio direktan crveni karton.

Oba svoja pogotka Bičanić je postigao na otvaranju u kojem je Chambéry poveo s 3:0, a puno drugačiji nije bio niti nastavak prvog poluvremena. Domaći je sastav lako održavao prednost te je u nastavak ušao s više nego zadovoljavajućih pet pogodaka prednosti. Na ulasku u posljednji desetak minuta gosti su pali u još veći zaostatak, na semaforu je stajalo 30:22 i tek su u samoj završnici uspjeli ponešto popraviti dojam.

Fenix Toulouse Handball - Saint-Raphael 30:22 (16:11)

Ispred Chambéryja i Nantesa, na visokom četvrtom mjestu, nakon osam odigranih susreta nalazi se momčadi Fenixa. Sastav iz Toulousea večeras je na svom terenu ugostio Saint-Raphael koji se također nalazi u gornjoj polovici poretka. S 11 osvojenih bodova Fenix puše za vrat Montpellieru, dok su gosti poravnati na osam bodova s Nantesom i Cessonom.

I u ovom dvoboju najzaslužniji za uspjeh svoje momčadi bio je vratar pobjedničkog sastava. Gonzalo Perez De Vargas šuterima Saint-Raphaela skinuo je čak 24 pokušaja, velikih 14 više od kolege na drugoj strani, Slaviše Đukanovića. Uz Vargasa raspoložen je bio i Nemanja Ilić sa sedam pogodaka, koliko je skupio i Morten Olsen kod gostiju.

Što se same utakmice tiče, tek je prvih 15 minuta pripalo gostujućem sastavu. Nakon 8:8, a odmah zatim i prvog prelaska u vodstvo, za koje se u 16. minuti pobrinuo Jerome Fernandez, Fenix više nije padao u rezultatski minus. Sasvim suprotno, već je do odlaska na predah stigao do pet pogodaka prednosti što je u konačnici preraslo u uvjerljivu +8 pobjedu.

Deveto kolo na rasporedu je idućeg tjedna dok je ovaj vikend rezerviran za četvrtfinalne dvoboje Liga kupa. U subotu će snage odmjeriti Cesson i Montpellier, a dan kasnije tražit će se bolji između Nantesa i Dunkerquea, Saint-Raphaela i Chambéryja te Selestata i PSG-a.