Kiel predvođen sjajnim Jichom porazio Löwen, HSV slavio deveti put zaredom

Igor Šestak • četvrtak, 07.11.2013.

Svih devet utakmica 12. kola rukometne Bundeslige odigrano je u srijedu navečer. Oči njemačke rukometne javnosti bile su uperene u derbi Kiela i Löwena koji je otišao na stranu Zebri. HSV je uz pet pogodaka Duvnjaka uvjerljivo pobijedio Magdeburg, Vuković i Blažičko su imali odlične nastupe u remiju Lübbeckea i Göppingena, a Balić je zabio tri pogotka u domaćem porazu Wetzlara od Flensburga.

Kielu pobjeda u derbiju

Kad je 12. kolo Bundeslige u pitanju s najvećim se nestrpljenjem očekivao veliki derbi Kiela i Rhein-Neckar Löwena. Tri su boda dijelila ove dvije sjajne momčadi uoči njihovog prvog ovosezonskog okršaja, a Zebre su uspjele obraniti svoj teren i zahvaljujući pobjedi rezultatom 31:28 pobjeći Lavovima na pet bodova prednosti.

Utakmica je bila neizvjesna i sasvim otvorena do 48. minute. Gosti su u ranijoj fazi drugog poluvremena imali tri pogotka prednosti, ali se u posljednjih 15 minuta ušlo s rezultatom 21:21. U spomenutoj 48. minuti krenula je velika serija Zebri. Predvođeni raspoloženim Jichom domaćini su postigli čak sedam uzastopnih golova i šest minuta prije isteka vremena riješili pitanje pobjednika.

Jicha je s osam pogodaka bio prvi strijelac Kiela, a Palmarsson je dodao sedam. Goste je s devet pogodaka "vukao" Gensheimer, ali u ključnim trenucima nije imao pomoć suigrača.

HSV uvjerljiv, Wetzlar poražen sedmi put, odlična partija Vukovića i Blažička

Do svoje devete uzastopne prvenstvene pobjede HSV je stigao na vrlo uvjerljiv način. Na svom terenu protiv Magdeburga malo se mučio u prvom poluvremenu (13:12), a onda u drugom odjurio do uvjerljive pobjede rezultatom 32:24.

U redovima Hamburžana briljirao je Marković s deset golova, a od Hrvata u strijelce se upisao jedino Domagoj Duvnjak. Zabio je pet golova iz osam pokušaja. Blaženko Lacković i Davor Dominiković u većoj su mjeri obavljali obrambene zadatke i ostali su bez pokušaja prema Magdeburgovim vratima. Goste je s devet postignutih pogodaka predvodio Weber.

Wetzlar Ivana Balića doživio je novi poraz, sedmi ove sezone. Na svom terenu nije uspio parirati Flensburgu koji je zahvaljujući pobjedi 29:25 skočio na drugo mjesto Bundeslige. Wetzlar je krajem prvog poluvremena pao u zaostatak od četiri pogotka, a uoči silnom trudu nije ga uspio anulirati do kraja utakmice. Najbolji u redovima poraženih bio je Reichmann sa šest golova, Balić je zabio tri, dok su Flensburg do pobjede vodili Hansen sa šest i Weinhold s pet pogodaka.

Kad su hrvatski rukometaši u pitanju, vrlo dobar nastup upisali su Drago Vuković i Nikola Blažičko u dresu Lübbeckea. Vratar je uspio zaustaviti čak 15 suparničkih udaraca, dok se Vuković šest puta upisao u strijelce. Nažalost po njih, to nije bilo dovoljno za pobjedu nad Göppingenom, koji je golom Lobedanka u posljednjoj sekundi uspio izvući bod na neugodnom gostovanju. Konačni rezultat bio je 27:27.

Vrlo uvjerljiv bio je i Füchse Denisa Špoljarića. Hrvatski se specijalist za obranu nije upisao u strijelce, ali su njegovi suigrači na gostovanju napunili mrežu Gummersbacha s čak 35 golova. Domaćini su postigli tek 21 i razočarali svoje navijače, a prvo ime te utakmice bio je Petersen, strijelac sedam golova za Lisice.

Lemgo i Hannover stigli do gostujućih pobjeda

Igrači Lemga bili su vrlo raspoloženi na gostovanju kod fenjeraša Emsdettena i slavili su rezultatom 33:23. Prvi strijelac bio je Lönn sa sedam pogodaka. Gostujuću pobjedu proslavili su i igrači Hannovera, ali su se za nju morali pošteno pomučiti. Bergischer su nadigrali s tijesnih 26:25.

Uspješni domaćini bili su pak rukometaši Melsungena i Eisenacha. Melsungen je s 28:23 nadigrao Minden i zasjeo na vrlo dobro šesto mjesto tablice. Tek drugu ovosezonsku pobjedu Eisenach je upisao protiv Balingena rezultatom 29:24.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310

• loozer07.11.2013. u 17:47
    Šložio bi se s tobom da je Jicha strašan igrač, ali sa Palmarsonom je to drugi svijet, kako lik razigrava kakve golove daje, onaj gol sa sirenom na krjau tekme, kakva golčina, još da nagodinu dođe duvnjak i vjerovatno uwe bit će to strašna ekipa, samo vidi se da bez omeyera to ni blizu nije kao... [više na forumu]
    loozer
  • Obrisan korisnik07.11.2013. u 15:35
    Šteta što vrhunskog klupskog rukometa nema više na telki, ljudi nemaju predodžbu koliko je to druga priča u odnosu na reprezentativni. Strašna tekma, divlji ritam, bez ijednog pasivnog napada naravno. A to kaj su Lavovima Jicha i Kiel napravili u toj seriji 7-0 nije s ovog svijeta, brutalno.