Monaco 1:1 Evian
Evian

Falcao zabio deveti pogodak sezone, Evian odnio bod iz Kneževine

Igor Šestak • petak, 08.11.2013.

U prvoj utakmici 13. kola Ligue 1 Monaco je u Kneževini ugostio Evian, a nakon 90 minuta velike borbe svakoj je momčadi pripao po bod. Strijelci su bili Wass za goste i Falcao za domaće, Danijel Subašić branio je svih 90 minuta, a Monaco je treću uzastopnu utakmicu ostao bez pobjede...

Skupa momčad Monaca upala je u rezultatsku krizu. Nakon sjajnog početka sezone, igrači Claudija Ranierija u posljednje vrijeme pružaju nešto slabije partije, a to se odrazilo na njihove rezultate. U 13. kolu Francuskog nogometnog prvenstva kod kuće su odigrali tek 1:1 s Evianom. To im je treća uzastopna utakmica bez pobjede, a u posljednjih pet susreta slavili su tek jednom.

Vrata kluba iz Kneževine i ovoga je puta čuvao hrvatski vratar Danijel Subašić, ali je već u 20. minuti morao po loptu u mrežu. Gosti su do vodstva došli vrlo jednostavnom akcijom, a strijelac je bio Wass. Pobjegao je svom čuvaru pa poslao loptu iznad Subašićeve glave za vodstvo Eviana. Nastavljena je tako negativna serija za Monacovu obranu, koja mrežu nije uspjela sačuvati već šest prvenstvenih utakmica zaredom.

Radost gostiju ipak nije dugo trajala. Rodriguez je u 27. minuti dobro uposlio Falcaa, koji se izborio za malo prostora i uspio svladati gostujućeg vratara Hansena. Bio je to deveti ovosezonski pogodak za Kolumbijca i njime se izjednačio na prvom mjestu ljestvice strijelaca s PSG-ovim Cavanijem.

On se izjednačio s Urugvajcem, no Monaco se po bodovima nije uspio izjednačiti s Paris Saint-Germainom. Rezultat se u nastavku utakmice nije mijenjao, iako su obje momčadi imale dobrih prilika. Subašić se istaknuo s nekoliko dobrih obrana, dok su njegovi suigrači na drugoj strani uglavnom promašivali okvir vrata.

PSG će u subotu ugostiti Nicu i imat će priliku pobjedom pobjeći Monacu na pet bodova prednosti. Evian pak zaslužuje sve pohvale jer je u posljednja tri kola osvojio sedam bodova i pobjegao je od opasne zone u prilično mirnu sredinu tablice.