Josip Piršljin • nedjelja, 10.11.2013.

Kompletirano je 13. kolo francuskog nogometnog prvenstva. Lyon je u dramatičnoj završnici uzeo sva tri boda protiv Saint-Etiennea, a to je uspjelo i Nantesu, te Marseilleu.

Lyon je poslije utakmice četvrtog kola Europske lige na Kantridi i remija s Rijekom, gostovao u Saint-Etienneu u sklopu 13. kola francuske Ligue 1. Igrači Remija Gardea tražili su pomak u gornju polovicu prvenstvene tablice, te je istrčala bitno jača postava u odnosu na četvrtak.

Napad Lavova predvodili su Gomis i Lacazette, a potonji je bio strijelac prvog gola na stadionu Geoffroy-Guichard. Bilo je to u 48. minuti, a u 65. domaći su uspjeli izjednačiti preko Hamoume kojem je asistirao Brandao.

Ipak, Saint-Etienne je ponovno izgubio bodove u sudačkoj nadoknadi. U 93. minuti Gourcuff je prošao po lijevoj strani i ubacio u domaći šesnaesterac gdje je odlično glavom reagirao Briand i poslao loptu u mrežu čime je Lyon odnio šestu uzastopnu pobjedu protiv Saint-Etiennea na njegovom travnjaku.

Nastavlja se pad Bordeauxa na prvenstvenoj ljestvici. Žirondinci su ovog puta uvjerljivo poraženi od Nantesa, i to na svom Jacques Chaban-Delmas stadionu. Kanarinci su pobijedili 3:0 i time su ostali na četvrtom mjestu. Pred kraj prvog poluvremena Bessat je donio vodstvo svojima, a na 2:0 povisio je Djilobodji. Konačan rezultat nedugo potom postavio je Đorđević.

Nakon četiri utakmice bez pobjede, konačno su u Ligue 1 slavili nogometaši Marseillea. Na Velodromeu su tukli posljednjeplasirani Sochaux 2:1 i trenutno su na petoj poziciji. Već u četvrtoj minuti Olympique je poveo kada je strijelac bio Thauvin na asistenciju Mendyja. Gostujuća momčad uspjela je poravnati u 60. minuti preko Mayuke, no pred kraj je iz jedanaesterca sva tri boda domaćima osigurao Gignac.