Sportnet • subota, 09.11.2013.

Vrlo sumnjiv kazneni udarac dosuđen tek petnaestak sekundi prije kraja utakmice spasio je Chelsea gubitka bodova, a Mourinha prvog domaćeg poraza na klupi londonske momčadi. Liverpool je nastavio puniti mreže protivnika i razbio Fulham s četiri pogotka, a ne posustaje niti Southampton, koji je jednako efikasan bio protiv Hull Cityja.

Jose Mourinho će i nakon današnjeg ogleda s West Bromwich Albionom ostati bez domaćeg poraza na klupi Chelseaja, no o načinu na koji je londonska momčad došla do boda bit će još puno govora. Kontroverzan kazneni udarac kojeg je dosudio Andre Marriner spasio je bod Chelseaju, a goste natjerao na žestoki prosvjed.

Chelsea nije oduševio u današnjem ogledu na Stamford Bridgeu, ali je tek koju sekundu prije odlaska na odmor iskoristio nepažnju domaće obrane i pogotkom Samuela Eto'oa došao do vodstva. WBA se u nastavku vratio u utakmicu pogotkom Shanea Longa, koji je nadskočio obranu domaćina i glavom pospremio loptu u mrežu, a zatim i došao do preokreta pogotkom Stephanea Sessegnona u 68. minuti.

Baggiesi su se grčevito branili sve do četvrte, posljednje minute sudačke nadoknade, kada je Ramires pao u kaznenom prostoru, a sudac Marriner procijenio kako je riječ o kaznenom udarcu. Loptu je na bijelu točku postavio Eden Hazard i postavio konačnih 2:2.

Puno manje kontroverze bilo je na Anfieldu, gdje Liverpool ni nakon 11 odigranih kola ne posustaje. Redsi su upisali još jednu uvjerljivu pobjedu i zasjeli na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, a ovoga puta s visokih 4:0 stradao je Fulham, čijem menadžeru Martinu Jolu opasno prijeti gubitak radnog mjesta.

U 23. minuti loptu je u vlastitu mrežu nakon ubačaja Stevena Gerrarda pospremio Fernando Amorebieta, a samo tri minute kasnije sudbinu Londončana zapečatio je Martin Škrtel. Tada se probudio Luis Suarez i pogocima u 36. i 54. minuti dovršio posao za uvjerljivih 4:0.

Posve neočekivano među četiri najbolje plasirane momčadi nakon 11 kola nalazi se Southampton, koji baš poput Liverpoola ne pokazuje naznake prekida sjajne serije. Dejan Lovren kao standardni je stoper ponovno odigrao 90 minuta u momčadi koja je lako svladala Hull s 4:1.

Morgan Schneiderlin već u 16. je minuti načeo novog prvoligaša, a Ricky Lambert nepogrešivo, kako to često čini, iskoristio kazneni udarac za 2:0 već nakon pola sata. Adam Lallana je "krivac" za treći pogodak Svetaca, a nakon što je Yannick Sagbo postigao počasni pogodak za goste, Steven Davis spustio je zavjesu na utakmicu četvrtim pogotkom domaćina u 88. minuti.

Nakon više od sedam sati igre bez pogotka, Aston Villa je prekinula sušu i s 2:0 u Birminghamu svladala Cardiff. Leandro Bacuna sjajnim je slobodnim udarcem tek u 76. minuti slomio otpor gostiju, a Libor Kozak osam minuta kasnije osigurao da bodovi ostanu na Villa Parku.

Nikica Jelavić opet je ostao bez minutaže u ogledu Crystal Palacea i Evertona, koji je kasnio 15 minuta zbog prometne gužve oko stadiona. Susret je na kraju završen bez pogodaka, a usprkos promašenim prigodama domaćin će se na kraju ipak zadovoljiti bodom kojim je prekinut niz od sedam uzastopnih poraza.

• Obrisan korisnik10.11.2013. u 05:09
    Ditto. Samo što tamo (osim Wengera i Fergieja) nemaju kulturu kmečanja :)
  • johnny00809.11.2013. u 23:35
    chelsea, odvratno, fuj...ak je ono penal, onda bi ih trebalo biti minimalno 4-5 u prosjeku po tekmi...doduse, wba je imao sansu u kontri nekih dvije-dvije i pol minute prije kraja zakucati cavao u lijes chelsea, ali nazalost to nisu iskoristili i to im se vratilo na najgori moguci nacin,izmisljenim... [više na forumu]
    johnny008
  • The Phantom09.11.2013. u 23:12
    I još je lik mrtav ladan izjavija da je penal bija čist. Srami se!
    The Phantom
  • Obrisan korisnik09.11.2013. u 22:31
    Vi kao da ste jučer otkrili nogomet, a jutros suđenje... Jel bio penal??? Po meni baš i ne, ali sudac je svirao, i to je to, gotova priča, hoće li taj sudac i dalje suditi? Hoće. Hoće li i dalje griješiti? Hoće. A vi samo naklapavajte o suđenju jer kao Balkanci, ništa drugo ne znate ni reći.
  • Obrisan korisnik09.11.2013. u 21:18
    ako je mourinho stvarno izjavio da je penal bio i da ih je sudac oštetio, to samo potvrđuje koliki je cigan, ali mene to ne čudi jer to odavno znam.