Ivana Strahija • subota, 09.11.2013.

Nakon što je 12. kolo Bundeslige u petak otvoreno susretom bez pogodaka, u subotu strijelci nisu "štrajkali", a pogodak je zabio i Ivica Olić, koji je oduševio navijače Wolfsburga...

Do četvrte pobjede za redom došli su Vukovi, čiji je Ivica Olić fantastičnim pogotkom u 69. minuti 1:1 pretvorio u 2:1 i tri boda za Wolfsburg.

Mreže su mirovale punih 45 minuta te tek u sudačkoj nadoknadi prvog dijela dolazi do promjene na semaforu, kad Marco Reus zabija za 0:1. Nezadovoljni takvim stanjem, iako je s druge strane stajala respektabilna Borussia, domaćini kreću od prve minute nastavka izuzetno agilno te prvo Ricardo Rodroguez u 56. minuti izjednačuje na 1:1, a onda u 69. Olić matira Romana Weidenfellera za konačnih 2:1.

Cijelu je utakmicu odradio Ivan Perišić, dok je Ivica Olić iz igre, šepajući, izašao u 80. minuti.

Najviši rezultat zabilježen je u Leverkusenu, gdje su gledatelji na BayAreni vidjeli ukupno osam golova. Devetu pobjedu prvenstva je ipak upisao domaći Bayer, koji je s pet pogodaka napunio mrežu Hamburga. Do 2:0 su domaći stigli do 16. minute uz pogotke Heunga Min Sona.

Gosti iz Hamburga uzvraćaju pogocima Maximiliana Beistera i Pierre-Michaela Lasogga te je u 49. minuti rezultat na početku, a pobjednik još nepoznat. Pat situaciju rješava ponovno Korejac Son, golom u 55. minuti, a onda mu se na listi strijelaca priključuje Stefan Kiessling, koji u 72. minuti postavlja 4:2.

No, Hamburžani još nisu bili spremni na predaju, te rezultat još jednom mijenja 22-godišnji Lasogga, ali strepnju navijača Bayera golom za 5:3 rješava Gonzalo Castro.

Što se Hrvata tiče, Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu u dresu Hamburga, dok je Ivo Iličević u igru ušao u 64. minuti.

Pet pogodaka palo je u Sinsheimu, gdje Hoffenheim dočekao berlinsku Herthu i ostao bez bodova. Gosti su, nakon dva poraza za redom, bili odlučni u svojoj namjeri da dođu do bodova, a već od 13. minute vode golom Anisa Ben-Hatire. Na njega se, u drugom dijelu, nadovezuje Adrian Ramos i s 0:2 čini se da je utakmica gotova.

No, Hoffenheim u svojim redovima ima iskusnog i spretnog bosanskohercegovačkog nogometaša Sejada Salihovića, koji prvo u 70. pa onda u 81. minuti postiže golove i postavlja 2:2. Slavlje domaćih navijača prekida međutim Ramos, koji u 84. minuti matira domaćeg golmana i donosi trobod Herthi.

Schalke na koncu protiv Bremena nije imao problema, iako to nije izgledalo tako u prvih 45 minuta. Gostujući Werder je naime u vodstvo stigao u 22. minuti pogotkom Felixa Kroosa, a domaćini su se od šoka oporavili tek u 64., kad Kevin-Prince Boateng pogotkom rezultat vraća u egal. Još je jednom Boateng precizan u 58. minuti, a da nikakvih dvojbi oko pobjednika ne bude pobrinuo se Jefferson Farfan zgoditkom u prvoj minuti sučevog dodatka.

Mateo Pavlović nije bio u zapisniku Bremena.

A u Münchenu je slomljen rekord, kojeg je još u osamdesetim godinama prošlog stoljeća postavio Hamburger SV. Bayern je naime upisao 37. utakmicu bez poraza trijumfom nad Augsburgom od 3:0 i tako se upisao u povijest i po tom pitanju.

Bayern u vodstvo stiže već u četvrtoj minuti zgoditkom Jeromea Boatenga, a mreže potom miruju do 42. minute i gola Francka Riberyja. Na kolege se duboko u sudačkoj nadoknadi nastavlja Thomas Müller i postavlja konačnih 3:0.

Mario Mandžukić odigrao je cijeli susret.

• gigy10.11.2013. u 18:05
    pa vjerojatno da nema interneta i portala nebi znao ni da olić igra aktivno nogomet.:)
    gigy
  • Obrisan korisnik10.11.2013. u 05:06
    Kako je izbacio braniča! Nije Ole Top za staro željezo, koliko god se neki nadali :)
  • Hrvoje199009.11.2013. u 20:59
    opaaaaa, bravo Olaa!I onda govore da je on svoje da, da nije za reprezentaciju, a Nikola Kalinić je, a u današnje vrime, interneta, svih mogucih portala i svega dostupnog, da nije reprezentacije ja ne bi zna da taj Kalinić akitvno igra nogomet
    Hrvoje1990
  • Obrisan korisnik09.11.2013. u 18:56
    Nadam se da nije neka jača ozljeda i da će biti spreman u petak za Island...
  • cameosis09.11.2013. u 18:45
    kao svojedobno kad mu je zgoditak bio u izboru za gol godine, pa su izabrali ballacka ispred njega. vidi se sada od tkoga robben kopira probijanja!