Gordićevim polaganjem šest sekundi prije kraja Igokea slavila u Zadru

Branimir Korać • subota, 09.11.2013.

U susretu sedmog kola ABA lige Igokea je slavila u Zadru 80:789. U do posljednjih sekundi neizvjesnom dvoboju domaćin je propustio priliku za slavljem, a pobjedu Igokei donio je Nemanja Gordić polaganjem šest sekundi prije kraja susreta...

Zadrani nisu uspjeli doći do treće pobjede u ABA ligi. U sedmom kolu ugostili su momčad Igokee, nadali su se punom ulovu, međutim gosti su u završnici susreta uspjeli uhvatiti zaostatak i na kraju slaviti 80:79.

Momčad Hrvoja Vlašića nije dobro krenula u utakmicu i sve do same završnice prvog poluvremena bila je u zaostatku od desetak poena. Tek u posljednje dvije minute prvog poluvremena serijom 8:0 u kojoj je najveći doprinos imao raspoloženi Andrew Lawrence, Zadar je uspio smanjiti zaostatak i na odmor otići s minusom od četiri poena (41:37).

Igra u finišu prvog poluvremena ostavila je nadu za boljim nastupom u nastavku susreta. Igokea se nije činila nepobjedivim protivnikom i nije trebalo proći puno vremena da se Zadar uspije dovući do prvog poravnanja. U 24. minuti Lawrence je zabio za 50:50 i po prvi put na susretu Zadar nije bio u rezultatskom minusu.

Dobra igra se nastavila i u narednim minutama, Zadar je ubrzo napravio seriju 10:0 koja ga je odvela na ugodnih 60:54.

U 33. minuti prednost je iznosila najviših 69:60 za Zadrane te se činilo da će ipak otići do pobjede. Ipak, došlo je do nervoze u igri domaćina, s izgubljenim loptama su zaredali Toni Dijan i Marko Ramljak što je omogućilo gostima približavanje na 74:70.

U posljednju minutu se ušlo s prednosti Zadra 76:74, no onda tricu ubacuje Štemberger i donosi prednost gostima. Na svakoj strani je upisan po jedan promašaj s linije slobodnih bacanja čime je Zadar na 12 sekundi prije kraja bio na 79:78, Igokei je ostalo dosta vremena za organizaciju napada koji je Nemanja Gordić lijepo riješio prošavši bez problema na polaganje pokraj Lawrencea. Do kraja je ostalo pet sekundi, Lawrence je pokušao tricom donijeti pobjedu domaćinu, ali je bio neprecizan.

U sastavu Zadra Lawrence je dominirao s 26 poena (8/14), a Toni Dijan je dodao 12 poena (6/8). Kod Igokee po 15 poena ubacili su Branko Jorović i Uroš Nikolić.

• Obrisan korisnik09.11.2013. u 20:09
    Štembergerova trica sa 8 metara u zadnjoj sekundi napada i Gordićev ulaz. Prošao je ovog Lawrencea kao da ga nema. I još se ovaj namjerio tricom rješit utakmicu !? Bit će to dobar igrač ali nevalja da je on taj koji rješava i glavni je na terenu. Ubio me ovaj Cvitković . Strava. Sad je skužio da mu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.11.2013. u 19:51
    jel neko gleda cibonu da vidi sta ratko varda radi 26 piena za 15 min indeks 36
  • mala truba09.11.2013. u 19:49
    ne kuzim posljednji napad.....jedina logicna stvar je ulaz pod kos. em je blize sut a sto je najbitnije postoji velika vjerovatnost faula. sut za tri sa 7 metara bez trazenja kontakta je bezveze. btw...dobro se drzao Zadar. napad za pobjedu potpisao bi prije tekme. cestitam!