Partizan očitao košarkašku lekciju Širokom

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • ponedjeljak, 11.11.2013.

Široki je doživio četvrti poraz zaredom u novoj sezoni ABA lige. U utakmici s Partizanom domaći košarkaši nisu se uspjeli nametnuti borbenošću ni agresivnošću, koje su ih dosad krasile, loše su otvorili utakmicu i igrači Partizana su sve to kaznili serijom laganih poena. Loš šut Širokog gosti su iskoristili već na početku, otišli na 14 poena prednosti, koju su vješto čuvali ili povećavali do kraja, do 60:81 pobjede.

Široki Primorka - Partizan 60:81 (10:24, 25:39, 41:59, 60:81)

ABA liga, 7. kolo
Široki Brijeg, dvorana Pecara, 4.000 gledatelja.

ŠIROKI PRIMORKA: Katić 4, Mikulić, Ćorić, Petrović 2, Bilinovac 9, Kaštropil 6, Coles 2, Bošnjak 12, Jones 9 (4 asistencije), Barać 12 (9 skokova), Buva 4, Rikić. Trener: Damir Vujanović

PARTIZAN: Lauvergne 10 (10 skokova), Westermann 14, Dallo 8, Milutinov 2, Milosavljević 19, Bogdanović 19 (7 skokova, 6 asistencija), Gagić 3, Musli, Šalić 4, Andrić, Kinsey 2, Bezbradica. Trener: Duško Vujošević

Skokovi: 23-40
Asistencije: 12-17
Osvojene lopte: 9-5
Izgubljene lopte: 13-15
Osobne pogreške: 18-20

U prevelikoj želji da prekinu seriju poraza košarkaši Širokog u utakmicu s Partizanom ušli su dosta zbunjeno. Izostala je očekivana agresivnost u obrani, a u napadu jednostavno ništa nisu mogli pogoditi. Promašivali su otvorene šuteve, nisu uspijevali loptu iz auta ubaciti u igru za pet sekunda. Gosti su to sve kažnjavali, obrambenim skokom kontrolirali reket, a brzom kontrama podizali prednost.

U prvih deset minuta igre za Široki je prvih sedam poena postigao Johnathon Jones, te tricu na kraju Josip Bilinovac. Na drugoj strani kapetan Dragan Milosavljević bio je nezadrživ, pa je prva četvrtina završila 10:24 za goste. Do odmora je Široki malo povezao redove zahvaljujući ponajprije mladom Domagoju Bošnjaku, koji je jedini imao petlju ući u reket i pokušati razbiti čvrstu Partizanovu obranu.

Do kraja poluvremena prednost gostiju ostala je ista. Drugo poluvrijeme otvorio je Bošnjak tricom, a u 22. minuti Julius Coles pogodio je za 30:39, što je odmah probudilo gledalište. Međutim, nekoliko brzopletih napada domaćih Beograđani su kaznili točnim šutevima za tri poena. Leo Joseph Westermann i Bogdan Bogdanović jednostavno nisu dopustili domaćinu da se ozbiljnije približi.

U zadnjih deset minuta utakmice Partizan je ušao s prednošću 44:59. Međutim, gosti iz Beograda ni tada nisu popuštali, bez obzira što su na parketu bili i igrači koji manje igraju. Stekao se dojam da Milosavljević i Bogdanović mogu pogoditi koš kad god požele. Uvijek je jedan od njih bio slobodan na šutu, jer su visoki Partizanovi igrači dominirali u skoku, imali su čak 17 skokova više od domaćina i zaslužili su apsolutno pljesak kojim su iz dvorane na Pecari ispraćeni.

• narada10812.11.2013. u 22:18
    više od klase razlike, tu je igrao nabrijani Euroligaš sa timskom igrom i lisicem na klupi protiv ekipe koja je jedva finansirala učestvovanje u ABA- ligi i igra za opstanak u istoj. Problem je da ako si kao ekipa u takvoj labilnoj situaciji kao sada Široki, onda si kao igrač lako każeš:„ Joj... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik12.11.2013. u 11:56
    Pljesak igracima Partizana je bio gromoglasan na kraju..Bravo publika!
  • Obrisan korisnik12.11.2013. u 07:54
    Šteta da nisu bolje odigrali, ali to je ta razlika. Neki dan su bili ravnopravni Fenerbahceu i normalno da su pobjedili. Ovaj put na Francuski pogon plus Bogdanović and comp. Raduje igra Bošnjaka. To će biti pravi igrač. Mislim da je centrima Širokog falilo kila/mišića za čvršću igru. Teretanu u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.11.2013. u 02:06
    Ako je bio pljesak na kraju, svaka cast. Srce mi iskreno zaigra kad samo pomislim da je to moguce.
  • Obrisan korisnik12.11.2013. u 00:38
    Bio, gledao, jednostavno - kvaliteta više. U početku fenomenalno se brane, mlada ekipa Širokog se ne snalazi u napadu, Ameri nešto sitno rade ali nije dovoljno. Prva prava izrađena akcija tek malo pred kraj četvrtine. Kako vrijeme odmiče, jednostavno dolazi do izražaja nesrazmjer kvalitete... [više na forumu]