PSG i Dunkerque slavili na gostovanjima, Vujić i Bičanić ispali iz Liga kupa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.11.2013.

Nakon što su sredinom tjedna odradili svoje prvenstvene obaveze, u borbu za Final4 francuskog Liga kupa ovoga je vikenda krenulo osam momčadi. U subotu je završnicu natjecanja izborio Montpellier dok su večeras uspješni bili PSG, Dunkerque i Saint-Raphael...

Selestat Alsace HB - Paris Saint-Germain Handball 25:37 (13:19)

Očekivano i ne s puno muke na završni turnir Liga kupa plasirala se momčad PSG-a. Domaći Selestat jedina je momčad koja se plasirala u četvrtinu finala, a ne pripada društvu iz gornjeg dijela prvenstvene utrke i već se na samom početku dvoboja vidjela razlika u kvaliteti ova dva sastava.

Gosti su poveli s 3:0, dvostruki strijelac u toj mini seriji bio je kapetan Hrvatske Igor Vori, a iako je u 23. minuti Pešić uspio primaknuti svoju momčad na dva razlike, nakon što je PSG tri puta vodio s +4, no već do odlaska na odmor domaćin je ponovno bio u znatnijem zaostatku. Nakon što su u 42. minuti Parižani otišli na +10 ostalo im je tek da utakmicu rutinski privedu kraju uz novo lagano povećanje prednosti.

Po šest pogodaka u ovoj pobjedi PSG-a postigli su Bojinović, Melić i Hallgrimsson, Igor Vori poentirao je tri puta uz jedan promašaj, stopostotan je s jednim zgoditkom bio Jakov Gojun dok se Marko Kopljar nije našao u konkurenciji za ovaj susret. Najraspoloženiji je u pobjedničkom sastavu ipak bio vratar Sierra s 19 obrana. Najbolji strijelci domaćina bili su Jung i Beretta sa šest golova.

Nantes - Dunkerque Handball Grand Littoral 25:30 (13:13)

Momčad Dunkerque pobjedom je arhivirala i drugi ovotjedni susret u ulozi gosta. Nakon Cessona u sklopu osmog kola večeras je pao i Nantes i to identičnim ishodom. Osim Damira Batinovića jučer, od Liga kupa se tako oprostio i Stefan Vujić (bez učinka večeras) u domaćem dresu. Sa sedam pogodaka najbolji je, od njegovih suigrača, bio Valero Rivera dok je na drugoj strani jedan više postigao Theophile Causse.

Rukometaši Nantesa nakon sedam minuta igre držali su 3:1 prednost, desetak minuta kasnije vodili su i s 8:5, no u idućih par minuta uslijedio je odgovor Dunkerquea koji je do kraja prvog poluvremena uspio poravnati i u egalu ući u nastavak.

I dok je kraj prvog dijela pripao gostima, početkom drugog ponovno je u zamahu bila momčadi Nantesa, no ne zadugo. Nakon 39. minute i 17:17 uslijedio je period igre pogodak za pogodak, koji je prekinuo Causse dovevši svoju momčad na +1. Od tog trenutka sastav Dunkerquea više nije dopustio domaćinu da preokrene rezultat.

Saint-Raphael - Chambery Savoie 28:23 (15:13)

Jedini uspješni domaćin večeras bila je momčad Saint-Raphaela čime je bez prilike da zaigrala na Final4 ovog natjecanja izgubio i Damir Bičanić. Hrvatski reprezentativac u ovom je četvrtfinalnom dvoboju tri puta pucao prema protivničkim vratima no niti jednom nije bio precizan.

Najbolji večeras bili su vratari oba sastava, Slaviša Đukanović s 15 obrana, odnosno gostujući čuvar mreže Cyril Dumoulin s tri više dok je Chamberyjev Kevynn Nyokas sa šest zgoditaka bio najuspješniji šuter na ovoj utakmici.

U prvih 15 minuta prvog dijela sastav Saint-Raphaela bio je taj koji je morao nadoknađivati zaostatak. Bilo je tako sve do drugog pogotka Abilyja za 7:6. 15:13, rezultat s kojim je zaključena prva polovica dvoboja, deset minuta prije kraja prerasla je u 26:20, uslijedilo je zatim šest minuta bez gostujućeg pogotka i sastav Saint-Raphaela polako je mogao početi slaviti plasman u završnicu ovog natjecanja.