Duvnjak i Lacković na klupi, Šego sjajan u pobjedi Wisle

Sportnet • petak, 22.11.2013.

Utakmicu dana odigrala su dva bundesligaša koji predvode D skupinu Lige prvaka. To je bio treći susret Flensburga i Hamburga u samo jedanaest dana. Posljednja utakmica odigrana u subotu pripala je HSV-u (32:27), a današnji sudar nije mogao proći bez velikih uzbuđenja. Hamburg je u dva navrata imao značajniju prednost od +4 u prvom i + 5 u drugom dijelu. Hamburg je tri četvrtine utakmice imao sve pod kontrolom te bio bolja momčad, no Flensburg je uzeo oba boda...

SG Flensburg Handewitt - HSV Hamburg 27:24

Gosti su bolje otvorili utakmicu, a prvo vodstvo Flensburg bilježi u 13. minuti (5:4). Kod golmana prvi dio uvjerljivo je pripao Marcusu Cleverlyu koji se budi i uz čiju pomoć HSV s 8:8 bježi na 8:12. Na poluvrijeme su otišli s prednošću od 11:13.

Prvi povratak domaća momčad ostvarila je petoj minuti nastavka kada je bilo 15:15. Silan trud pao je u vodu jer narednih šest minuta iza toga HSV radi seriju od 4:0, a u 45. minuti bilježe gosti i najveću prednost, na semaforu je visokih 17:22.

Situacija na terenu nije izgledala dobro po Flensburg koji u tim trenucima između ostaloga igra i s igračem manje. Nešto ležerniji pristup gostiju, čiju obranu predvodi Davor Dominiković, na kraju će se odbiti o glavu. S igračem više na terenu Hamburg prima dva pogotka i u 49. minuti prednost se istopila na 21:23. Ključni trenutak dogodio se pak dvije minute kasnije, kad su tri Danca odredila tijek utakmice.

Eggert dobiva loptu na lijevo krilo i kreće u let dok mu sunarodnjak Lindberg uvaljuje lakat u rebro. Direktan crveni karton i sedmerac dignuli su Flens - Arenu na noge. Eggert je bio točan. Nekako baš u to vrijeme i treći Danac, 37-godišnji golman domaćeg sastava Rasmussen, zaključao je svoja vrata nanizavši tri obrane što je vidljivo frustriralo mladu vanjsku liniju gostiju Pfahl – Mahe - Đorđić. Novo izjednačenje stiže u 52. minuti no domaćin tu ne staje. Svoju seriju podebljava s još četiri gola, dok s druge strane Petar Đorđić puca iz svih kalibara ali u prazno ili u blok. Tek u 58. minuti, nakon desetminutnog posta, HSV ublažava poraz na konačnih 27:24.

"Sretan sam zbog ova dva boda. Rekao bih da smo na samom startu igrali dobro obranu , dok smo s druge strane poprilične probleme imali u napadu. Protivnički golman Clevery držao se jako dobro tijekom prvog dijela kojim nisam bio nimalo zadovoljan. Zbog infekcije nisam mogao računati na Glandorfa, a zbog umora na Weindholda. U nastavku HSV je također bio dominantan, imali je vodstvo od pet golova. Nakon minute odmora imali smo hrabrosti suprotstaviti se njihovoj obrani te im uzvratiti. Publika je danas bila sjajna", euforično će Ljubomir Vranješ trener Flensburga.

"Čestitam domaćinu, zaslužili smo današnji poraz. Prvih 45 minuta igrali smo vrlo dobro. Isprobavali smo mlađu garnituru koja je svoj posao pristojno odradila nakon obostranog nervoznog ulaska u utakmicu. U posljednjoj četvrtini više nismo vršili pritisak kakav smo htjeli. Dvojakog sam raspoloženja. Zadovoljan sam jer su dečki ostavili dobar dojam te dokazali da ne moramo brinuti za budućnost, a opet ljut sam zato što nisu nagrađeni za to", po završetku utakmice priznao je trener gostiju Martin Schwalb.

Od hrvatske delegacije u redovima Hamburga minutažu je zabilježio jedino Davor Dominiković istaknuvši se pritom s nekoliko blokova u razdoblju dok je igra Hamburga na nešto izgledala. Lacković i Duvnjak ovo kolo su prosjedili na klupi. Igrač utakmice je domaće krilo Anders Eggert s devet pogodaka. Đorđić kod HSV-a zabio ih je osam, uz nešto lošiji postotak šuta koji je pokvario u završnici utakmice kada je Flensburg podigao agresivnost obrane.

Orlen Wisla Plock – Porto Vitalis 28:22

Orlen Wisla Plock stigala je do treće pobjede te je napravila veliki korak ka playoffu. Baš kao i prije pet dana, svladan je Porto, a Portugalci su večeras stradali s 28:22. Najbolji u redovima domaće ekipe bio je Petar Nenadić sa sedam golova. Na poluvremenu gosti su zaostajali za svega dva pogotka ( 12:10) , no u nastavku sve je sjelo na svoje. U oči bode jedino slabo izvođenje sedmeraca domaće momčadi, Poljaci su realizirali svega dva od sedam dosuđenih penala. Momci s Pireja, ako ništa, u toj su statističkoj kategoriji bili znatno uspješniji (4/5).

Hrvatski vratar Marin Šego odradio je odlični posao na vratima domaćina i obranio 13 lopti, upisavši uspješnost obrana od 39 posto. Vedran Zrnić, koji se nedavno priključio ekipi Wisle, startao je u utakmicu od prve minute i u pobjedu ugradio dva pogotka.

St Peterburg – Motor Zaporožje 18:24

Ukrajinci nisu ništa prepustili slučaju. Pomalo očekivano slavili su Sankt Peterburgu s 18:24. Već nakon prvog poluvremena Motor je imao prednost od četiri pogotka, a u nastavku je nastavio u istom tonu. S pet pogodaka najviše se istaknuo Oleg Skopintsev. Zanimljivo, ni u ovom susretu pobjednici nisu bili uspješni sa sedam metara. Od devet, gosti iz Zaporožja realizirali su ih svega četiri.

tekst: Vjekoslav Vrbetić