Jolly s novim trenerom upisao četvrtu pobjedu, na Baldekinu pao vodeći Kvarner

Iz Šibenika:Ivana Jurica • petak, 22.11.2013.

U uvodnom susretu, ujedno i derbiju, sedmog kola A-1 lige, košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik na Baldekinu su, pod vodstvom novog trenera Anđelka Matova, stigli do pobjede nad liderom Kvarnerom – 68:60. Bila je to iznimno borbena utakmica, s puno pogrešaka s obje strane.

Jolly JBŠ – Kvarner 2010 68:60 (21:16, 16:16, 16:16, 15:12)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 300

Suci: D. Muhvić (Karlovac), Mirilović (Karlovac) i H. Muhvić (Zagreb)

Jolly Jadranska banka Šibenik: Gulam 2, Roso, Katura, Kozić 6, Vrlika 8, Ross 20, Mrva 4, Naletilić 6, Peršić 4, Bubalo 12, Perković, Cinac 6. Trener: Anđelko Matov.

Kvarner 2010: Stipčić 7, Veljačić 8, Čakarun 14, Salamun, Proleta 3, Boban 3, Škifić 8, Šamanić, Krivec 11, Širko 2, Miličević 4, Kučan. Trener: Vladimir Anzulović.

Riječani su u susret ušli bez ozlijeđenog Ivice Radića, dok je domaćine po prvi put s klupe vodio novi trener. Gosti susret otvaraju vodstvom 5:0 i stalno su u vodstvu do osme minute kad su još jednom imali plus pet (15:10). Ali Šibenčani tada odgovaraju serijom 11:1 do kraja četvrtine, te koševima Bubala, Rossa i Cinca dolaze do prednosti od 21:16 na kraju četvrtine.

Na otvaranju druge četvrtine Kvarner radi seriju 7:0 i ponovno je u vodstvu – 23:21. Vrlika postiže prve koševe za svoju momčad u nastavku, ubacuje ih ukupno osam u kratkom razdoblju za 34:29. Plus pet Jolly ima i na poluvremenu nakon što je Naletilić postigao koš-faul.

Serijom 9:0 na otvaranju drugog dijela Riječani opet dolaze do prednosti – 43:39. Jolly radi potom nešto manju seriju, 6:0, s tim da su prva napada realizirali nakon skoka u napadu. Glavnu je ulogu u samom finišu treće četvrtine preuzeo Kozić: prvo je poslije skoka u napadu pogodio za 51:48, a potom je s istekom četvrtine zakucao za 53:48.

Dugo je Anzulovićeva momčad bila bez koša u zadnjoj četvrtini, pa je Jolly u 34. minuti imao i okruglih deset koševa prednosti (58:48). Ušla je tada napokon domaćinima i prva trica (Naletilić) za 61:49 i činilo se da je susret odlučen. Ali Riječani se nisu predavali: krenuli su s presingom, domaćini su griješili i gosti su počeli prijetiti. Već na minus osam (63:55) Matov je reagirao time-outom i smirio svoju momčad. Priveli su Šibenčani mirno tada susret kraju, za konačnih 68:60.

Već u prvom poluvremenu momčadi su imale 20 izgubljenih lopti (devet:11), a brojka se do kraja susreta popela na 41 (18:23). Dalekometni šut nije služio niti jedne niti druge, gosti su pogodili tri trice, a domaćini tek jednu jedinu, s tim da se Jolly ne može pohvaliti niti postotkom šuta s linije slobodnih bacanja (61 %).

Prvo ime Jolly još je jednom bio Ronald Ross s 20 koševa, dvoznamenkast je bio i Bubalo (12 koševa, deset skokova). Kod Kvarnera najefikasniji je s 14 koševa bio Čakarun, 11 je dodao Krivec.