Zabok odnio pobjedu u Križevcima

Bernard Jurišić • subota, 23.11.2013.

Nakon tri pobjede na startu sezone, Križevci su doživjeli i četvrti poraz u nizu. Bolji od njih u 7. kolu A-1 lige bili su Zabočani, koji su slavili 85:91...

Zabok je bolje otvorio utakmicu u Križevcima i držao prednost do same završnice prvog dijela. Križevci su "grickali" gostujuću prednost sve do 20. minute, kad su po prvi put poveli - 43:42 - i na odmor odnijeli minimalnu prednost.

No, gosti opet dobro ulaze u četvrtinu i odlaze na dvoznamenkastu prednost sredinom treće četvrtine (47:58). Držali su na pristojnoj udaljenosti svoje domaćine sve do završnice susreta, kad je Rogić tricom spustio zaostatak na 66:69. Zabok je i na to imao odgovor, odjurio još jednom na 10 razlike i mirno priveo utakmicu kraju.

Antonio Vlaić je bio prvo ime susreta sa 16 poena i devet skokova, Svoboda je ubacio 17, Marić 15. Kod domaćina je Roko Rogić ubacio 21 poen, Konjević 19.