Kolding ponovno bolji od Kielcea, Metalurg uzvratio Vardaru za prošlotjedni poraz

Zvonka Keliš • nedjelja, 24.11.2013.

Nedjelja je u Ligi prvaka donijela preostala tri susreta šestoga kola te dvije uistinu napete i uzbudljive borbe. U Poljsku je, naime, u sklopu skupine B stigla momčad Koldinga koja se ponovno pokazala boljom te je u posljednjim sekundama dvoboja osigurala novo slavlje protiv Kielcea, dok je uzbudljivo bilo i u ogledu dvije makedonske momčadi, Vardara i Metalurga u kojem je potonja ekipa uzvratila svom najljućem rivalu za poraz protekloga tjedna. U ogledu Aalborga i Halmstada Danci su očitali pravu malu rukometnu lekciju svome suparniku.

Vive Targi Kielce - KIF Kolding Kobenhavn 25:26 (15:15)

Nakon gostujućeg poraza 24:29 u proteklome kolu vrijeme je ove nedjelje bilo za uzvratni susret poljske i danske momčadi te nov uzbudljiv dvoboj sadašnje i biše ekipe hrvatskog vratara Venija Loserta. Šesto kolo Lige prvaka dovelo je Dance na gostovanje bez njihovih važnih igrača Kima Anderssona, Iriminga Schnuchela, Simona Jensena te Lassea Boesena, no to ih nije spriječilo pri pružanju odlične igre. Nakon punih 60 minuta uzbudljive igre presudile su uistinu posljednje sekunde te se Kolding kući vraća s pobjedom te podjelom prvog mjesta u skupini B.

U susret u Poljskoj bolje su krenuli gosti koji se preko Boa Spellerberga i Lassea Anderssona odvajaju na 2:0 što vrlo brzo povisuju i na 6:2. Probudio se potom domaćin koji se do 11. minute vraća na minus jedan, raspoloženiji među Kielceovim vratnicama ostaje i Losert što, pak, njegovi suigrači koriste kako bi preokrenuli rezultat u svoju korist (8:7). Nakon sigurnijeg domaćeg vodstva 12:9 gostujuća momčad ubacuje u višu brzinu i osigurava vodstvo 15:14, dok do odlaska na odmor Kielce izjednačuje rezultat na 15:15.

Sjajno su raspoloženi Danci bili u nastavku susreta te se tako serijom pogodaka nanovo odvajanju od svog suparnika (22:17). Razbudio se tada i domaći vratar Slawomir Szmal, kao i njegovi suigrači, posebice u obrani koja na pogreške tjera gostujuću momčad. Iskoristili su to Poljaci te se u posljednjim minutama dvoboja približavaju na 25:26, no sjajan tada biva Koldingov vratar Kasper Hvidt koji zaustavlja tri domaća pokušaja zaredom, kao i onaj posljednji kružnog napadača Julena Aguinagaldea s linije sedam metara čime potvrđuje novo slavlje svoje ekipe.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Bo Spellerberg sa sedam postignutih pogodaka, a njih šest dodao je Lasse Andersson. Najbolji kod Kielcea bio je Uroš Zorman sa šest golova, Ivan Čupić je dodao njih tri, a Denis Buntić dva. Manuel Štrlek i Željko Musa u poraz svoje momčadi ugradili su po jedan gol.

Vardar - Metalurg 18:26 (12:10)

Uzbudljivo je ponovno bilo i u ogledu dvaju makedonskih rivala, naime, nakon što je prethodnoga tjedna u sklopu petoga kola Lige prvaka aktualni prvak Makedonije, Vardar, upisao sigurno slavlje 27:22 u novome ogledu nakon vrlo dobrog prvog dijela pokleknuo je u onom drugom i makedonski viceprvak Metalurg pred gotovo sedam tisuća navijača u dvorani Boris Trajkovski osigurava slavlje s osam pogodaka razlike. Momčad Vardara od samoga je starta dominirala susretom te je povela 3:1 nakon čega se Metalurg uspijeva vratiti u dvoboj da bi se razigrali Vladimir Petrić, Matjaž Brumen i Alex Dujšebajev, a razbranio se vratar Strahinja Milić za vodstvo 8:5. No, momčad Line Červara se ne predaje te ubrzo poravnava rezultat na 10:10 nakon čega Luka Raković s dva uzastopna pogotka s krila osigurava svojoj ekipi vodstvo 12:10 na poluvremenu.

U nastavak susreta odlično, pak, ulazi Metalurg koji predvođen vratarom Radeom Mijatovićem radi seriju za preokret te se odvaja na sjajnih 18:13. Vardar se trudio sustići svog suparnika, no približava se na samo minus tri (16:19) da bi njegov protivnik uzvratio najvećim vodstvom u susretu (21:16), kao i s konačnim slavljem 26:18. U pobjedu svoje momčadi Naumče Mojsovski i Renato Vugrinec ugradili su po osam pogodaka, dok je Timur Dibirov za Vardar zabio pet golova, a Igor Karačić i Luka Raković dodali su po dva gola.

Aalborg Handball - DROTT Halmstad 37:23 (17:7)

Šesto kolo skupine D Lige prvaka donijelo je ove nedjelje i pravi skandinavski derbi u sklopu kojeg se momčad Aalborga pokazala itekako raspoloženom te se dobro uvježbala za nadolazeći težak dvoboj s Flensburgom, ali je i upisala vrijednu četvrtu europsku pobjedu, dok je DROTT Halmstad i dalje bez ostvarenog slavlja. Danski prvak u novome je europskom ogledu na raspolaganju imao sve svoje igrače te se na samome startu od svog suparnik sigurno odvojio. Gosti jednostavno nisu imali rješenja za vrlo dobru igru svog suparnika koji je brzim kontrama i lakim pogocima osigurao +10 na poluvremenu (17:7).

Na putu k novome slavlju u Europi domaćin je s odličnom igrom nastavio i u drugome dijelu te je samo punio mrežu Šveđana. Priveo je tako susret kraju s velikih 37:23 te s mislima već zasigurno u dvoboju s Flensburgom koji slijedi. Odličan je kod Aalborga bio Havard Tvedten sa sedam pogodaka, dok su se kod DROTT Halmstada istaknuli David Löfgren i Magnus Persson s po pet golova.

• Obrisan korisnik24.11.2013. u 23:54
    a jesmo glupi,kako to Makedonci rjese dvije tekme..dobju gosti po 5-6 razlike...