Bologna 1:1 Inter
Inter

Inter samo do boda kod Bologne, ostaje na četvrtom mjestu

Filip Han • nedjelja, 24.11.2013.

U posljednjem nedjeljnom susretu Serie A Bologna je dočekala Inter. S osvojenim bodom Inter je osato na četvrtom mjestu ljestvice, no propustio je priliku da preskoči Napoli koji mu sada bježi za dva boda. Bologna se s bodom maknula iz opasne zone...

Inter je u Bolognu doputovao sa željom da upiše pobjedu i tako preskoči Napoli na trećem mjestu tablice. Ipak, domaći igrači dobro su se branili u susretu, a čak su i poveli. Inter je izjednačio, no to je bilo sve što su uspjeli napraviti.

Već u 12. minuti Bologna je šokirala goste i povela golom Konea u kontri. Inter je nakon početnog zaostatka živnuo i krenuo u napad. U 14. minuti Palacio kada je njegov udarac po sredini gola obranio Curci. Palacio je prijetio i u 37. minuti kada je njegov udarac glavom otišao pored gola. Za Bolognu dobru priliku je imao Cristaldo, no udarac je obranio Handanović.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena priliku za izjednačenje propustio je Guarin iz slobodnog udarca kada je pogodio prečku. Izjednačenje je stiglo u 51. minuti. Moreira je nakon driblinga šutnuo s ruba šesnaesterca i pogodio donji desni kut za 1:1. Već četiri minute kasnije Handanović je spriječio novi zaostatak obranom Bianchijeva udarca, no tada je Inter krenuo svom snagom u napad.

Neke prilike imali su Cambiasso i Guarin koji je ponovno pogodio prečku u 71. minuti. Inter je imao još neke poluprilike sve do sudačke nadoknade utakmice kada je ponovno prečka zaustavila udarac. Ovoga puta zatresao ju je Nunes, pa promjene rezultata nije bilo.

Mateo Kovačić utakmicu je počeo na klupi, a u igru je ušao u 57. minuti.