Josip Piršljin • nedjelja, 24.11.2013.

Kompletirano je 14. kolo francuskog prvenstva. Lille i Monaco su ostali na drugoj, odnosno trećoj poziciji poslije minimalnih pobjeda protiv Toulousea i Nantesa. Istovjetnim rezultatom (1:0) slavio je i Saint-Etienne.

Posljednju utakmicu 14. kola francuske Ligue 1 odigrali su nogometaši Nantesa i Monaca. Na stadionu Louis Fonteneau Kanarinci su ugostili trećeplasiranu momčad prvenstva, ali nisu uspjeli izbjeći poraz. Klub iz kneževine je pobijedio i ostao pet bodova udaljen od vodećeg PSG-a.

Mreže se nisu tresle sve do 70. minute, a tada je jedini gol na utakmici postigao Obbadi za goste. Sjajno je potegnuo s nekih dvadesetak metara i pogodio za pobjedu Monaca. Hrvatski reprezentativac bio je na vratima gostujućeg sastava, a u sudačkoj nadoknadi zaradio je žuti karton.

Prvi pratitelj PSG-a nakon ovog kola i dalje će biti Lille. Na svom je stadionu Villeneuve d'Ascq dočekao Toulouse koji je pružio dobar otpor i pao tek nakon pogotka u 84. minuti. Tada je mrežu gostiju pogodio Souare. Toulouse je od 56. minute igrao s igračem manje nakon drugog žutog kartona Treja.

I treći nedjeljni susret francuske lige završio je rezultatom 1:0. Saint-Etienne je gostovao u Nici na Azurnoj obali. Gol je postignut sredinom prvog poluvremena, a strijelac je bio Erdinc. Tom su pobjedom zeleno-bijeli ostali na šestom mjestu i pri vrhu tablice.

• Obrisan korisnik25.11.2013. u 00:06
    cudo je ovaj lille,bez velikih zvijezda su prvi pratitelj psg-u ali i primili samo 4 gola u 14 kola...za svaki respekt