Igor Šestak • nedjelja, 24.11.2013.

U subotu je odigrano šest utakmica 14. kola Ligue 1. Paris Saint-Germain upisao je novu uvjerljivu pobjedu, rezultatom 3:0 na gostovanju kod Reimsa. Osim Parižana, pobjedu su slavili tek igrači Lorienta, koji su s čak 4:0 nadigrali Evian, dok su sve ostale utakmice završile rezultatom 1:1...

Prvu subotnju utakmicu odigrali su Reims i Paris Saint-Germain, a domaćini se nisu uspjeli kvalitetnije suprotstaviti braniteljima naslova. S uvjerljivih 3:0 PSG je upisao i 25. uzastopnu prvenstvenu utakmicu bez ijednog poraza. Reims je posljednji klub koji je u Ligue 1 pobijedio PSG, ali na kraj tom velikom nizu nije mogao stati.

Parižane je u vodstvo doveo Lucas u 24. minuti na sjajnu asistenciju petom Ibrahimovića. PSG nije stvarao previše izglednih prilika na ovoj utakmici, ali kad ih je stvorio, znao ih je pretvoriti u pogotke. S minimalnim vodstvom otišao je na odmor, a za 2:0 se pobrinuo Menez nakon točno jednog sata igre.

Reims je imao dobrih situacija za povratak u susret, ali Sirigu je odlično čuvao gostujuća vrata. U 67. minuti imao je i sreće da je Krychowiak promašio gol s bijele točke. Kazneni udarac skrivio je Veratti prekršajem na Ayiteu. U samoj završnici točku na i desete ovosezonske pobjede PSG-a stavio je Ibrahimović pogotkom u posljednjoj minuti susreta. S nova tri boda PSG je pobjegao Lilleu na sedam i Monacu na osam bodova prednosti, a spomenuti će klubovi svoje utakmice 14. kola odigrati u nedjelju.

Od pet utakmica igranih u večernjem terminu, čak su četiri završile rezultatom 1:1. Lyon je na Gerlandu ugostio Valenciennes i tražio treću uzastopnu pobjedu, no do nje nije stigao. Sve je dobro počelo za Lavove, poveli su u 17. minuti pogotkom Gomisa, ali gosti nisu pokleknuli. Do izjednačenja su stigli u 66. minuti preko Bahebacka i upisali svoj tek deseti bod ove sezone. Na tablici su i dalje 18., dok Lyon drži šestu poziciju i predvodi niz od čak četiri momčadi koje imaju 19 osvojenih bodova.

Fenjerašu Sochauxu u goste je stigla Bastia i nakon pola sata igre povela golom Boudebouza. Poznata kao izrazito domaćinska momčad, Bastia je došla nadomak prve ovosezonske pobjede u gostima, no taj joj je san prekinuo Mayuka pogotkom u 74. minuti za konačnih 1:1. Identičnim rezultatom završio je i dvoboj Rennesa i Bordeauxa, klubova iz sredine tablice. Oba su pogotka pala u drugom dijelu i to u razmaku od minute. Domaći su poveli preko Kana-Biyika u 63. minuti, a za brzi odgovor Bordeauxa pobrinuo se Diabate.

Kad su neodlučeni ishodi u pitanju, posebna priča je Montpellier. U subotu je na svom terenu ugostio Guingamp, a nakon 90 minuta borbe na semaforu je stajalo 1:1. Bio je to deveti remi za momčad Montpelliera u dosadašnjih devet kola. Mreže su mirovale do 69. minute kad su domaćini poveli preko Cabelle, no vodstvo su čuvali samo osam minuta. Bod Guingampu donio je Giresse iz kaznenog udarca.

Jedini klub koji je u subotu navečer uspio osvojiti puni plijen je Lorient, a do pobjede je stigao sa stilom. Na gostovanju kod Eviana slavio je s čak 4:0 i pobjegao od zone ispadanja. U prvom planu bio je Aboubakar koji je u prvih 13 minuta postigao dva pogotka. Na treći je Lorient morao pričekati do završnice utakmice, no put do njega bio mu je olakšan od 58. minute i isključenja domaćeg veznjaka Ehreta. Za 3:0 pogodio je Diallo u 82. minuti, a konačni rezultat postavio je Jouffre iz kaznenog udarca u 87. minuti.