Branimir Korać • nedjelja, 24.11.2013.

Nakon 11 pogodaka u prva dva susreta 14. kola španjolskog prvenstva, u posljednja dva subotnja susreta postignut je pogodak više. Iznimno uvjerljivi bili su Real kod Almerije te Atletico protiv Getafea...

Carlo Ancelotti odlučio je dati Luki Modriću odmor i ne koristiti ga protiv Almerije nakon dvije naporne utakmice protiv Islanđana. Bez obzira na Lukin izostanak, Real je bio uvjerljiv i glatko je slavio s 5:0.

Almeria je razbijena u posljednjih pola sata kada je van travnjaka bio i Cristiano Ronaldo koji je igru napustio početkom drugog poluvremena zbog udarca koji je primio, no prve naznake govore kako nema govora o nekoj ozbiljnijoj ozljedi. "Mislim da nije riječ o nečem zabrinjavajućem. Nije bilo niti boli, Cristiano će se brzo oporaviti", rekao je nakon susreta Ancelotti.

Upravo Ronaldo je načeo mrežu domaćina već u trećoj minuti kada je poslao loptu u mrežu nakon ubačaja Isca. Do odlaska na odmor Real je mogao i podebljati prednost, ali Esteban je branio sjajno i spašavao je mrežu domaćina.

U drugom dijelu se na pogodak čekalo 16 minuta. U 61. minuti Karim Benzema je povisio prednost na 2:0 udarcem s ruba 16 metara i tu se gostima potpuno otvorilo.

Sebastian Dubarbier je deset minuta kasnije grubo pogriješio, a to je iskoristio Gareth Bale koji postiže svoj peti gol u dresu Reala. Do kraja susreta mrežu domaćina pogađali su i Isco i Morata, a Madriđani su mogli i do šestog pogotka, no Casemira je u tome spriječila vratnica.

Real i dalje zaostaje za Barcelonom šest bodova, a za Atleticom tri boda. Upravo Atletico je uvjerljivom pobjedom zaključio iznimno efikasan dan u Primeri.

Madriđani su bili najuvjerljiviji pregazivši na svom stadionu Getafe s čak 7:0 što im je i najuvjerljivija pobjeda u novoj sezoni.

Već nakon prvih 45 minuta Getafe je bio na rubu poraza. Zaostajali su gosti dva gola razlike, a osim toga u finišu poluvremena ostali su i bez isključenog Valere što im je dodatno otežalo posao.

Prednost Atleticu na odmoru donijeli su Raul Garcia i autogolom Lopo da bi u drugom poluvremenu uslijedio potpuni raspad gostiju. Redom su pogađali Villa, Garcia, Diego Costa, Villa i Adrian i Getafe je upisao pravu katastrofu.

• Obrisan korisnik24.11.2013. u 23:02
    Real sa ovakvom postavom lici na nesto .. Naravno tu jos nedostaje Marcelo i Varane da bi to izgledao perfektno .. Vezni red sa Illarom i Alonsom izgleda fenomenalno ... A ima i sirinu na klupi , djeca koja su zeljna igre Morata , Jese itd ....
  • Obrisan korisnik24.11.2013. u 11:42
    Ovaj Morata bi moro što češće igrat.Ne može svatko tako hladnokrvno lobat golmana.
  • Obrisan korisnik24.11.2013. u 10:33
    Jako zanimljivo španjolsko prvenstvo sa pobjedama od 5 razlike!