Branimir Korać • subota, 23.11.2013.

U prva dva subotnja susreta u španjolskom prvenstvu viđeno je čak 11 pogodaka od čega sedam u San Sebastianu te četiri u Barceloni. Pobjede su očekivano upisali domaćini...

Barcelona je otvorila subotnji program u španjolskom prvenstvu domaćim susretom protiv Granade. Favorizirani domaćin slavio je s glatkih 4:0 iako je Granada u pojedinim trenucima opasno prijetila, posebno preko svojeg ponajboljeg igrača Pitija.

Iako je očekivano Barcelona od početka imala inicijativu, nije uspjela odmah probiti obranu gostiju i tek nakon što je dosuđen "lagani" kazneni udarac poslije kontakta Fabregasa i Diakhitea, domaćin je poveo. Siguran realizator bio je Andres Iniesta.

20 minuta kasnije dosuđen je još jedan kazneni udarac za domaćina. Ovaj put nije bilo nikakve dvojbe, čisti prekršaj nad Iniestom u pogodak je pretvorio Fabregas i to fantastičnim udarcem "u 90".

U tih prvih 45 minuta blizu pogotka su bili i gosti kada je Piti snažno opalio s više od 20 metara, Pinto je bio svladan, a lopta se zaustavila na gredi.

U drugom poluvremenu Barcelona je mirno dovršila posao, Granada je pokušala doći do barem počasnog pogotka, međutim nekoliko zanimljivih prilika nije realizirala.

Još teže joj je bilo nakon što je zasluženo isključen Manuel Iturra koji se istaknuo s nizom prekršaja i u 66. minuti je zasluženo poslan u svlačionicu.

Pet minuta kasnije Barcelona je došla i do trećeg gola, Neymar je odradio dobar dio posla, dobro je pronašao Alexisa Sancheza kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu. U posljednjim trenucima susreta četvrti pogodak za domaćina postigao je Pedro.

Barcelona je tako i bez Lea Messija nastavila seriju utakmica bez poraza i sačuvala je solidnu prednost nad pratnjom.

Dramatično je bilo u San Sebastianu gdje je Real preokretom stigao do pobjede protiv Celte. Junak domaće pobjede bio je Carlos Vela koji je postigao sva četiri pogotka za Real Sociedad, a bit će govora o njih dva koji su postignuti iz sumnjivih pozicija.

Iako je Real poveo već u osmoj minuti, Celta je nakon sat vremena igre vodila s 3:1. Dva pogotka za momčad iz Viga postigao je Rafinha, a jedan Alex Lopez. Nakon što je Vela smanjio na 3:2 u 61. minuti, gosti su ubrzo ostali bez isključenog Fontasa što Vela koristi i s još dva gola radi potpuni preokret.

• ZEEBANCIA23.11.2013. u 22:42
    Zabiti 4 golai to još u preokretu svoje momčadi, koja je gubila 1:3 i zahvaljujući tim golovima na kraju pobijedila 4:3 je itekako show..... Bravo Vela!
    ZEEBANCIA
  • Obrisan korisnik23.11.2013. u 21:31
    odlicna utakmica inieste,cekalo ga se dugo ove sezone i drago mi je to vidit...granada se nije poplasila,iznenadili su me kako dobro znaju kombinirat
  • Obrisan korisnik23.11.2013. u 20:28
    To je onaj Carlos Vela koji nije bio dovoljno dobar za Arsenal. Luzeri bili, luzeri će i ostati :)