Bundesliga, 13. kolo, 23.11.2013, 18:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 0:3 Bayern
Bayern

Josip Piršljin • subota, 23.11.2013.

Veliki derbi njemačkog nogometa između Borussije Dortmund i Bayerna završio je uvjerljivom pobjedom igrača iz Münchena. Bavarci su s 3:0 svladali najvećeg konkurenta za naslov na njegovom terenu, a susret je obilježio Mario Götze.

Sedam bodova trenutna je prednost Bayerna pred Borussijom. Bavarci su pobjegli žuto-crnima i učinili značajan korak u nastojanjima da obrane titulu. Na Signal Iduna Parku 80.000 gledatelja šokirao je "izdajnik" Mario Götze u 66. minuti, a Robben i Müller su završili priču.

Borussia je u ovu utakmicu ušla bez gotovo kompletne standardne obrane, te su u zadnjoj liniji igrali Durm, Friedrich, Sokratis i Grosskreutz. Sahin i Bender su bili zadnji vezni, a prema naprijed su igrali Reus, Mkhitaryan, Blaszczykowski i u samoj špici Lewandowski.

Guardiola je svoje igrače postavio nešto drukčije, u 4-1-4-1 formaciju bez Riberyja i Schweinsteigera s isturenim Mandžukićem. Hrvatski se napadač nije uspio istaknuti u 56 minuta koliko je igrao kada ga je zamijenio Götze, bivši veznjak Borussije koji je prvi puta nastupio na Signal Iduna Parku od prelaska u Bayern. Dočekan je gromoglasnim zvižducima.

Od samog početka utakmice obje su se momčadi postavile dosta otvoreno, a takva je bila i igra. Neprestano su se izmjenjivali napadi, ali obrane su bile u pravom izdanju. Iako su i Borussia i Bayern stvorili nekoliko dobrih šansi, na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

Bayern je nešto bolje ušao u nastavak dvoboja, a dobrim se potezom pokazalo uvođenje Götzea umjesto Mandžukića. Upravo je bivši veznjak Borussije zabio svojima u 66. minuti. Müller mu je dao loptu na rubu šesnaesterca, a Götze vanjskom stranom kopačke lijepo pogađa donji kut Weidenfellera. Gol ipak nije želio slaviti.

Žuto-crni se ipak nisu predavali, nedugo potom odličnu je priliku propustio realizirati Mkhitaryan, a nakon toga Neuer je sjajno obranio pokušaj Reusa. No, u 85. minuti sve je bilo riješeno.

Domaći su bacili "sve karte u napad", a nakon što je Reus izgubio loptu Robben je krenuo u brzi kontranapad kojeg je sam i završio. S lijeve je strane ušao u šesnaesterac i prebacio Weidenfellera za 0:2. Par minuta kasnije konačni je rezultat postavio Müller poslije asistencije kapetana Lahma.

• Obrisan korisnik24.11.2013. u 11:35
    Prvenstvo je skoro pa riješeno, iako ima još puno utakmica, teško je vjerovati da itko može ugroziti ovako super jaki Bayern.
  • Obrisan korisnik24.11.2013. u 10:07
    Šteta što borusia nije mogla iščupat bar X, ovako prvenstvo dobilo starog prvaka. Bojim se da će za par godina i bundesliga postat kao španjolska (ove god.se ubacio Atletico) gdje se sve svodi na 2 momčadi koje mogu osvojit prvenstvo! Nadam se da se varam.
  • Obrisan korisnik24.11.2013. u 09:29
    šteta za dortmund, i sa krnjom obranom su nadigrali bayern u prvom poluvrijeme. ove sezone im malo realizacija šteka u jačim utakmicama, lew je očito odsutan duhom, trebali su ga prodat!
  • ZEEBANCIA23.11.2013. u 22:45
    Ovime je prvenstvo u Bundesligi riješeno, jer Bayern teško gubi bodove.... a Borussia Dortmund će se na kraju tući s Leverkusenom za 2.mjesto....