Damir Žbulj • nedjelja, 24.11.2013.

U prvom nedjeljnom susretu 13. kola njemačke nogometne Bundeslige HSV je stigao do sigurno domaće pobjede protiv Hannovera, a u slavlju je s postignutim pogotkom sudjelovao i hrvatski nogometni reprezentativac Milan Badelj, kojem je to prvi ovosezonski bundesligaški pogodak. Po prvi put ove sezone čitavu utakmicu odigrao je i Ivo Iličević, što će sigurno oraspoložiti hrvatskog izbornika Kovača...

HSV je bez ozlijeđenog Van der Varta dočekao Hannover, no, protiv ekipe Mirka Slomke, koja je u evidentnoj krizi, nije im bio problem doći do bodova. Izostanak Nizozemca dobro je iskoristio i drugi hrvatski reprezentativac u redovima Hamburga, jer je uz Milana Badelja svoje mjesto u početnom sastavu našao i Ivo Iličević. Odigrao je čitavu utakmicu, zaradio žuti karton i sve je bliže povratku u pravu formu, koja ga je krasila prije problema s ozljedama.

Hannover je stigao do prednosti u 28. minuti, strijela je bio Huszti, no, domaći nogometaši brzo su uzvratili. Samo tri minute kasnije na pravom mjestu našao se upravo Badelj, koji je sjajnim volej udarcem pospremio jednu odbijenu loptu s ruba kaznenog prostora u praznu mrežu.

Potpuni preokret domaćin je dovršio u nastavku, Beister je zabio odmah početkom drug dijela, dok je na konačnih 3:1 zabio Calhanoglu, šest minuta prije kraja. Uz dosta nervoze susret je priveden kraju bez nove promjene rezultata, uz isključenje Sanea u sučevoj nadoknadi dvoboja.

HSV je ovom pobjedom krenuo prema gornjoj polovici ljestvice, nalazi se na 11. mjestu s 15 osvojenih bodova, dok je Hannover 13. s bodom manje od sastava iz Hamburga. U idućem kolu HSV gostuje kod Wolfsburga, dok će Hannover pokušati seriju od sedam utakmica bez pobjede pokušati prekinuti kod kuće protiv Eintrachta iz Frankfurta.

U golijadi u Bremenu Werder je poražen od Mainza, u utakmici u kojoj je palo čak pet pogodaka i u kojoj domaćin nije uspio nadoknaditi velik zaostatak u samoj završnici dvoboja.

Mainz je do vodstva stigao u već u sedmoj minuti utakmice, uz veliku pogrešku vratara Mielitza strijelac je bio Nicolai Müller, kojem je to sedmi ovosezonski pogodak. Već do 20. minuti gostim imaju 0:2, precizan je Japanac Okazaki, koji je i dvadeset minuta prije kraja zabio i za 0:3.

Činilo se kako je dvoboj odlučen, međutim, Elia prvo zabija pet minuta prije kraja, a onda i asistira za Di Santa i na ulazu u sudačku nadoknadu 'samo' je 2:3.

Ipak, i to je bilo dovoljno za slavlje gostiju iz Mainza i proboj na sedmo mjesto ljestvice s 19 osvojenih bodova. Werder je na 12. mjestu bundesligaške ljestvice, s 15 bodova iz 13 nastupa.