Josip Piršljin • subota, 23.11.2013.

Uoči velikog njemačkog derbija između Borussije Dortmund i Bayerna, odigrano je pet utakmica Bundeslige. Vodeći dvojac i dalje u stopu prati Bayer Leverkusen koji je slavio u Berlinu, a šest pogodaka viđeno je u Frankfurtu gdje je Eintracht poveo nakon zaostatka 0:2, ali ipak uzeo samo bod.

Wolfsburg je prekinuo niz od četiri uzastopne pobjede, ali nije izgubio. Momčad Dietera Heckinga gostovala je kod posljednjeplasiranog Nürnberga gdje je remizirala 1:1, po jedan gol je pao u svakom poluvremenu.

Hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Ivan Perišić bili su u početnoj postavi gostiju, a u isto vrijeme su i zamijenjeni, u 77. minuti. Vukovi su poveli u 39. minuti kada je na asistenciju Diega gol postigao Arnold, a domaća je momčad izjednačila sredinom drugog poluvremena. Mrežu Benaglija pogodio je Ginczek za 1:1.

Sjajnu utakmicu odigrali su Eintracht Frankfurt i Schalke. Gosti su vodili 2:0 sve do 56. minute, no tada su domaći napravili veliki preokret i došli do prednosti. Ipak, susret je završen podjelom bodova.

Eintracht je prekinuo niz od četiri poraza osvojivši jedan bod, no mogao je do sva tri. Schalke je u prvih 18 minuta zabio dva gola, vlastitu mrežu je pogodio Flum, a potom je strijelac bio Matip. No, u nastavku domaći zabijaju tri pogotka. Flum se iskupio za autogol kada je smanjio na 2:1, a ubrzo je Joselu dodao još dva. Za konačnih 3:3 strijelac je bio Höwedes. Srđan Lakić je bio na klupi.

Bayer je uspio osvojiti sva tri boda u Berlinu i tako se, barem privremeno, približio Bayernu na samo jedan bod manje. Hertha je pružila dobar otpor i mogla je izvući i više od minimalnog poraza, ali nije iskoristila svoje šanse. Jedini gol na Olimpijskom stadionu pao je u 29. minuti, a strijelac je bio najbolji Bayerov napadač Kiessling.

Augsburg je na svom terenu ugostio Hoffenheim u dvoboju susjeda na tablici koji su uoči utakmice imali isti broj bodova. Domaći su pobijedili 2:0, a oba pogotka postigao je Halil Altintop, i to u razmaku od šest minuta sredinom prvog poluvremena. U nastavku se mreže nisu tresle, te je Augsburg pobjegao svom suparniku na tri boda.

Derbi začelja odigrali su Eintracht i Freiburg u Braunschweigu. Bili su izjednačeni na pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice s osam bodova, no gosti su se uspjeli odvojiti minimalnom pobjedom. Pogodak vrijedan bijega s dna tablice zabio je Fernandes u 52. minuti susreta.

• cameosis24.11.2013. u 06:23
    opet u tih prokletih zadnjih pet minuta, za poluditi ... da taj bijedni schalke nismo naguzili ...