Premiership, 12. kolo, 24.11.2013, 17:00 h
Cardiff
Cardiff 2:2 Manchester United
Manchester United

Sportnet • nedjelja, 24.11.2013.

Još jednu u nizu neuvjerljivih predstava pružili su igrači Manchester Uniteda, koji su u Cardiffu nastavili niz od sada već deset utakmica bez poraza, ali i ispustili dobivenu utakmicu u sudačkoj nadoknadi. Domaćin je pogotkom Kima Bo-Kyunga u samoj završnici "ukrao" bod rezultatom 2:2.

Manchester United je propustio prigodu pobjedom nad Cardiffom izbiti na četvrto mjesto Premier lige. Crveni vragovi su pogocima Waynea Rooneyja, a zatim i Patricea Evre vodili većim dijelom utakmice, no u sudačkoj su nadoknadi Velšanima otvorili put do boda.

Susret je otvoren upitnom odlukom suca da Rooneyju dodijeli samo žuti karton nakon što je bez lopte s leđa udario Jordona Mutcha. Ta je odluka već u 15. minuti poprimila dodatan značaj kada je Rooney iskoristio pogrešku Michaela Turnera i postigao vodeći pogodak.

Bez Van Persieja, Vidića i Carricka

David Moyes u ovom susretu nije mogao računati na Nemanju Vidića, koji još uvijek osjeća posljedice potresa mozga iz susreta s Arsenalom, a u konkurenciji nije bilo ni Robina van Persieja zbog ozljede prepona i palca, te Michaela Carricka zbog problema s ahilovom tetivom.

Izostanak potonjeg znatno se osjetio u igri gostiju, u čijem je veznom redu Tom Cleverley još jednom pružio blijedu partiju nedostojnu engleskog prvaka, a ništa nije ponudio ni Marouane Fellaini, koji još uvijek treba opravdati golem novac plaćen Evertonu prošloga ljeta.

Vodstvo gostiju nije uzdrmalo Cardiff, koji se u 33. minuti sjajnim pogotkom vratio u utakmicu. "Loptu s očima" odigrao je Mutch, a bivši napadač Uniteda Frazier Campbell svladao Davida de Geu.

Neposredno prije odlaska na odmor, United je ponovno poveo. Korner je izveo Rooney, a posve neometan ostao Evra i glavom preusmjerio loptu u mrežu te svoju momčad odveo na poluvrijeme s vodstvom od 2:1.

United je u nastavku "ubio" utakmicu, dugo se igralo bez prave prigode, a tri boda Unitedu je desetak minuta prije kraja mogao donijeti Danny Welbeck nakon duplog pasa s Rooneyjem. Taj se promašaj pokazao skupim, jer u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon slobodnog udarca domaćina Evra i Rio Ferdinand zaboravili na Kima Bo-Kyunga, a Korejac glavom s pet metara zakucao za 2:2.

Imao je United stopostotnu prigodu već u sljedećem napadu doći do 3:2, no Rooney se umjesto udarca odlučio na asistenciju Welbecku, a do lopte došao domaći vratar i otklonio opasnost. United je pao na šesto mjesto uz velikih sedam bodova zaostatka za Arsenalom i brojnim pitanjima za Davida Moyesa, čiji rad još uvijek ne pokazuje konkretne rezultate.