Premiership, 12. kolo, 23.11.2013, 18:30 h
West Ham
West Ham 0:3 Chelsea
Chelsea

Sportnet • subota, 23.11.2013.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 12. kola engleske Premier lige, Chelsea je na Upton Parku izborio uvjerljivu pobjedu nad West Hamom. Dva pogotka Franka Lamparda i jedan Oscara bili su dovoljni za visokih 3:0.

Susret londonskih rivala na Upton Parku bio je uglavnom jednosmjeran, a West Ham nije našao rješenja za odličan vezni red Chelseaja. Konačnih 3:0 moglo je biti i uvjerljivije, a Plavi su se s nova tri boda priključili vrhu ljestvice i bodovno izjednačili s Liverpoolom.

Na prvi pogodak čekali smo do 21. minute, kada je veliku pogrešku prilikom vraćanja lopte vrataru napravio Guy Demel. Dodavanje je presjekao Oscar, a potom ga u šesnaestercu srušio Jussi Jaaskelainen i skrivio kazneni udarac. Precizan s bijele točke bio je bivši igrač Čekićara Frank Lampard.

Prije odmora obrana West Hama još je jednom kapitulirala, a ovoga puta strijelac je bio Oscar udarcem s ruba kaznenog prostora, dok je konačnih 3:0 postavio Lampard osam minuta prije kraja. Demba Ba u samoj je završnici i četvrti put svladao Jaaskelainena, no pogodak je poništen zbog zaleđa.

• Obrisan korisnik24.11.2013. u 16:31
    drago mi je da se bluesi nisu previše potrošili a 3 važna boda su u đepu. i da lampard nakon 10 tekmi zabio gol (ove)
  • Obrisan korisnik24.11.2013. u 11:44
    A Malcolm Glazer također milijarder vlasnik Manche$ter Uniteda... prema tome ne seri!
  • Obrisan korisnik24.11.2013. u 11:14
    Bilo bi lijepo da se sad napravi nekakva pobjednička serija, slijede utakmice protiv Southamptona doma i Sunderlanda vani... Ništa ispod 6 bodova !
  • Obrisan korisnik24.11.2013. u 10:23
    Chel$ea mali plasticni klubcic,koji ima plasticne navijace koji mahaju malim plasticnim zastavicama koji dolazi iz malog kisovitog londona je pobjedio Veliki Klub u Londonu i dakako slavi WEST HAM UNITED..Ovako se pise naslov moj dragi novinaru..................GGMU
  • Obrisan korisnik24.11.2013. u 10:12
    Usput rečeno je.bao vas autorefresh po stoti put!