Sportnet • subota, 23.11.2013.

Derbi u sjedni onog gradskog u Liverpoolu odigrali su na Emiratesu prvoplasirani Arsenal i trećeplasirani Southampton, a pobjeda je s dva pogotka Oliviera Girouda pripala domaćinu. Newcastle se nastavio penjati na ljestvici pobjedom nad Norwichem, a Fulham utonuo u još dublju krizu domaćim porazom od Swanseaja.

Arsenal je iskoristio prigodu koju su mu podjelom bodova uručili Everton i Liverpool u ranije odigranom Merseyside derbiju. Pogocima Oliviera Girouda i uz nemalu pomoć gostujućeg vratara Artura Boruca Topnici su s 2:0 svladali najugodnije iznenađenje sezone, momčad za koju danas nije igrao inače standardni stoper Dejan Lovren.

Susret na Emiratesu počeo je s 15 minuta zakašnjenja zbog problema s transportom navijača na stadion, a gledatelji su potom na prvi pogodak čekali 22 minute. Tada je neshvatljivo pogriješio gostujući vratar, izgubio loptu od Girouda, kojemu nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Neočekivana pogreška vratara nije uzdrmala goste koji su bili odličan suparnik i do kraja poluvremena pritiskali Topnike, ali pogodaka do odmora nije bilo. Southampton je pokušao sve ne bi li došao do pogotka i u nastavku, no četiri minute prije kraja pitanje pobjednika je riješeno.

Jose Fonte je povukao Pera Mertesackera za dres, a sudac pokazao na bijelu točku, s koje je Giroud osigurao pobjedu Topnika. Arsenal je pobjegao Liverpoolu na četiri boda prednosti i 12. kolo će također završiti na vrhu prvenstvene ljestvice.

Krizi u Fulhamu ne nazire se kraj, kao ni pritisku na menadžera Martina Jola da odstupi sa svoje dužnosti. Londonska momčad potonula je u zonu ispadanja porazom od Swanseaja od 2:1. Prednost Labudovima donio je Aaron Hughes autogolom u 56. minuti, no osam minuta kasnije izjednačio je Scott Parker. Sva tri boda gostima osigurao je pak bivši igrač Liverpoola Jonjo Shelvey deset minuta prije kraja.

Do rijetke pobjede, tek druge ove sezone stigli su nogometaši Crystal Palacea, minimalno su u Hullu svladali istoimenog domaćina. Devet minuta prije kraja pogodio je Barry Bannan, poželjevši s tri boda dobrodošlicu novom menadžeru Tonyju Pulisu, koji će od sljedećeg kola preuzeti kormilo pretposljednjeg kluba lige.

Posljednji je pak Sunderland, koji je s 2:0 poražen od bivšeg Pulisova kluba Stoke Cityja. Charlie Adam je pogodio nakon pola sata igre, a šest minuta kasnije posve neopravdano gostima je isključen Wes Brown. Brojčano nadmoćni domaćin kapitalizirao je prednost i u 81. minuti preko Stevena N'Zonzija osigurao pobjedu.

Niz dobrih rezultata nastavio je Newcastle, do treće uzastopne pobjede došli su protiv Norwicha, na kraju je bilo 2:1. Otpor Kanarinaca slomljen je već u drugoj minuti nakon kornera i pogotka Loica Remyja, a Yoann Gouffran sedam minuta prije odmora udvostručio je prednost. Pogodak Leroya Fera deset minuta prije kraja na kraju je ipak bio utješne prirode.

• arsenal-lover24.11.2013. u 00:39
    @shimano9 primili su 5 golova prije današnje utakmice, ne 2 ;)
    arsenal-lover
  • Obrisan korisnik23.11.2013. u 20:02
    dobili samo dva komada od početka prvenstva kad je lovren u obrani i gle pizdarije, dobiše dva u jednoj utakmici bez njega.