Premiership, 12. kolo, 24.11.2013, 14:30 h
Manchester City
Manchester City 6:0 Tottenham
Tottenham

Josip Tolić • nedjelja, 24.11.2013.

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 12. kola Premiershipa Manchester City na svom Etihadu potpuno je ponizio momčad Tottenhama nanijevši mu najteži poraz otkad se natječe u elitnom razredu engleskog nogometa. Bilo je 6:0 za izabranike Manuela Pellegrinija uz po dva pogotka Jesúsa Navasa i Sergija Agüera.

Nevjerojatno efikasan dan imali su nogometaši Manchester Cityja u srazu s Tottenhamom. Vidjelo se to nakon svega 13 sekundi igre kada je Jesús Navas sjajnom parabolom zabio prvi gol na utakmici poslije neuspjelog čišćenja opasne situacije pred gostujućim vratima.

Nedugo potom Lamela je mogao vratiti stvari na početak kada je na svega nekoliko metara od vrata promašio okvir, a pokazalo se da je to bila posljednja karta Londončanima za povratak u utakmicu. Do poluvremena su, naime, još dvaput morali po loptu u mrežu.

Igrala se 34. minuta kada je Álvaro Negredo na drugoj vratnici sjajnim volejem završio prodor Agüera, a svega šest minuta potom u strijelce se upisao i Argentinac pospremivši prizeman ubačaj Navasa.

Da će izabranike Andréa Villasa-Boasa snaći prava katastrofa vidjelo se u prvih deset minuta nastavka. Yaya Touré napravio je više od pola posla probivši lijevu stranu, a nesebičan poklon Bjelokoščanina prihvatio je Agüero postavivši 4:0 u 50. minuti.

Pet minuta potom kreator akcije za pogodak bio je Fernandinho, a egzekutor Negredo. Španjolac je majstorskim okretom na rubu šesnaesterca izbezumio kapetana Spursa Michaela Dawsona i potom snažnim udarcem još jednom matirao Huga Llorisa.

Potvrdu potpune katastrofe i izjednačenja najgoreg poraza u Premier ligi zaokružio je čovjek koji je i otpočeo golijadu, Jesús Navas, završivši kontranapad u koji ga je lansirao James Milner.

• Obrisan korisnik25.11.2013. u 12:12
    Ma uvijek sam tvrdio da nema jace lige od Spanske , bez obzira na neku dominaciji Barcelone, Reala , Valencije (tko se sjeca )... Igraci koji odu kao sto vec BMW M3 rece u englesku ligu razvaljuju .. Jedan prosjecan klub Getafe iz koga je MICU otisao u Swnase City ponajbolji napadac lige , a u... [više na forumu]
  • Hrvoje199025.11.2013. u 00:18