Ajaccio
Ajaccio 1:3 Marseille
Marseille

Filip Han • subota, 23.11.2013.

Marseille je u prvoj utakmici 14. kola francuskog prvenstva pobijedio Ajaccio u gostima, te se time plasirao na četvrto mjesto tablice. Pobjeda će ostati u lijepom sjećanju treneru Marseillea Elieju Baupu budući da mu je bila 500. u Ligue 1 u trenerskoj karijeri...

Obje su momčadi od početka bile prilično rastrčane i agresivne. I jedni i drugi su stvorili nekoliko dobrih prilika u prvih dvadesetak minuta. Za Marseille prijetio je Gignac koji je u nekoliko navrata upošljavao Ochou, a pogodio je i stativu.

Prvi je pogodak postignut u 27. minuti. Dimitri Payet zabio je za vodstvo gostiju, no ta je prednost brzo poništena zahvaljujući Grenddyju Perozu koji zabija glavom nakon slobodnog udarca za 1:1 u 31. minuti.

Osam minuta kasnije vodstvo je povećao Andre-Pierre Gignac koji je postigao jedan od najljepših golova sezone, te tako postavio rezultat od 1:2. Konačnih 1:3 odredio je u 59. minuti susreta Florian Thauvin, nakon čega nije bilo drugih opasnijih prilika ni na jednoj strani.

Marseille je s osvojena tri boda skočio na četvrto mjesto lige s 24 boda, dok se Ajaccio i dalje muči. Trenutno je na pretposljednjem mjestu lige s osam bodova, a za pobjedu ne zna u zadnjih sedam susreta.