Damir Žbulj • nedjelja, 01.12.2013.

U posljednja dva susreta 14. kola njemačke nogometne Bundeslige oba domaćina ostvarila su pobjede, Hannover protiv Eintrachta iz Frankfurta, dok je Borussia u Mönchengladbachu nastavila svoj sjajan niz te je petim uzastopnim slavljem i dalje na odličnoj četvrtoj poziciji, sa samo tri boda manje od imenjakinje iz Dortmunda...

Nakon poraza kod Herthe Borussia iz Mönchengladbacha zaredala je s fenomenalnim rezultatima pa je nakon pobjeda protiv Eintrachta, HSV-a, Nürnberga i Stuttgarta pod njihovim naletom pao i Freiburg, a za tri boda dovoljan im je bio samo jedan postignuti pogodak.

Dvoboj je odlučen pola sata prije kraja, kada je po lijevoj strani prošao Herrmann, nesebično asistirao u sredinu kaznenog prostora gdje Raffaelu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Umjesto asistenta kod pogotka u samoj je završnici priliku dobio i Hrgota, potencijalni hrvatski reprezentativac, no, nije bilo vremena, a niti prilike da se istakne nekim zapaženim potezom. Domaćin je mudro u završnici sačuvao stečenu prednost i u odličnom raspoloženju se može pripremiti za idući vikend i veliki derbi protiv Schalkea, u dvoboju ponovno pred svojim navijačima gdje su u šest dosadašnjih utakmica upisali svih šest pobjeda.

Freiburg dočekuje Wolfsburg te će tražiti priliku da pobjegne iz opasne zone.

Hannover je rutinski stigao do pobjede kod kuće protiv Lakićeva Eintrachta, a hrvatski nogometaš ponovno je ostao u drugom planu te ovog puta nije niti ulazio u igru.

Domaćin je do prednosti stigao u 25. minuti, kada je na ubačaj Priba u kaznenom prostoru najviši u skoku Mame Biram Diouf. Minimalnim vodstvom Hannovera ušlo se i u nastavak dvoboja, kojeg je prelomilo isključenje Laniga u 57. minuti. Nakon što je prvi žuti karton dobio krajem prvog dijela, nova opomena značila je isključenje i time lakši posao Hannoveru u privođenju utakmice kraju.

Sve nedoumice otklonio je Huszti u 67. minuti, kada je odlično izvedenim slobodnim udarcem s nekih 18 metara precizno pogodio suparničku mrežu za 2:0.

Hannover se ovim slavljem oporavio od serije slabijih rezultata te je trenutno na devetoj poziciji sa 17 osvojenih bodova. Eintracht tone sve dublje, nakon dobrog početka sve je bliže dnu ljestvice i pred trenerom Arminom Vehom teški su dani. U idućem kolu Hannover gostuje kod Stuttgarta, dok u Frankfurt dolazi Hoffenheim.

• cameosis02.12.2013. u 02:52
    koji je ovo sažetak utakmice između hannovera i eintrachta? sporne scene nisu uopće spomenute koje su odlučile utakmicu. nije rutinski pobijedio hannover, nego sudac: daje drugi žuti nakon što je lanig igrao loptu u jednom startu -- jednu identičnu scenu gdje je sakai pokosio i inuia i balun je... [više na forumu]