Josip Piršljin • utorak, 03.12.2013.

Sredinom tjedna igra se 16. kolo francuskog prvenstva, a u utorak je odigrano tri utakmice. Lille je u derbiju slavio protiv Marseillea nakon gola u sudačkoj nadoknadi, dok Monaco nije imao problema protiv susjedne Nice. Nantes je, kao i Lille, pobjedu osigurao u posljednjim trenucima susreta protiv Valenciennesa.

Susjedski derbi odigrali su Nice i Monaco, a poslije 90 minuta slavili su igrači iz kneževine koji su svojim suparnicima nanijeli peti uzastopni prvenstveni poraz. Domaći trener Puel nije mogao računati na čak 10 igrača, dok je u redovima gostiju nedostajao ozlijeđeni Falcao.

Hrvatski vratar Danijel Subašić već je treću utakmicu zaredom uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom. U petoj minuti Rodriguez je doveo svoju ekipu u vodstvo, a kasnije je na 2:0 povisio Riviere. Za konačnih 3:0 strijelac je bio Ocampos. Monaco je time ostao na bod od Lillea, te dva manje od PSG-a koji igra u srijedu.

Na stadionu Pierre-Mauroy sastali su se druga i četvrta momčad na ljestvici Ligue 1. Marseille je tražio pobjedu kojom bi se približio Lilleu, ali i Monacu, no ne samo da nije osvojio tri boda, nego je izgubio u posljednjim trenucima utakmice.

Obje su momčadi kroz 90 minuta stvorile nekoliko dobrih prilika, no napadači nisu bili previše raspoloženi. Kada se već mislilo da će dvoboj završiti neodlučenim ishodom, Balmont je u 91. minuti centrirao pred gol Marseillea gdje se odlično snašao Roux i glavom poslao loptu u suprotni kut Mandande.

Nantes je pred svojom publikom svladao Valenciennes i ostao pri vrhu tablice. Gostujuća momčad je povela preko Saeza početkom drugog dijela, a ubrzo je izjednačio Bedoya. Đorđević potom nije iskoristio udarac s bijele točke, no pobjeda je ipak ostala u Nantesu. U 89. minuti Aristeguieta na asistenciju Bessata zabija za konačnih 2:1.