Everton šokirao Moyesa i Old Trafford, Arsenal nastavio niz, Suarez četverostruki strijelac

Sportnet • srijeda, 04.12.2013.

U srijedu navečer odigrano je devet utakmica 14. kola engleske Premier lige, a najveća priča dolazi s Old Trafforda gdje je Everton odnio pobjedu protiv bivšeg menadžera Davida Moyesa. Za razliku od Manchester Uniteda, sve su četiri vodeće momčadi lige večeras upisale tri boda, a posebno je raspoložen bio Luis Suarez, koji je Norwichu u visokoj pobjedi Liverpoola postigao čak četiri pogotka. Festival pogodaka gledatelji su vidjeli i u Sunderlandu, gdje je Chelsea odnio pobjedu od 4:3.

David Moyes kao menadžer Evertona nikada nije uspio pobijediti na Old Traffordu, a njegovu nasljedniku Robertu Martinezu to je pošlo za rukom već u prvom pokušaju. Everton je na Old Traffordu šokirao Manchester United i pobjedom od 1:0 gurnuo branitelje naslova u velike probleme.

Kao i mnogo puta ove sezone United nije djelovao poput momčadi koja je prošle sezone nadmoćno odnijela naslov. Evidentan manjak inventivnosti i ideje u veznom redu po četvrti put ove sezone skupo je koštao Crvene vragove, koji su imali svoje prigode, ali nisu pronašli načina kako otključati vrata Tima Howarda.

Wayne Rooney je u prvome dijelu pogodio vratnicu, uspjelo je to i Dannyju Welbecku u nastavku, no utakmicu je četiri minute prije kraja odlučio Bryan Oviedo, dočekavši na drugoj vratnici prizemni ubačaj s desne strane. Teško je sjetiti se kada je United posljednji put ispao iz utrke za naslov prvaka već početkom prosinca, no teško je vjerovati da uz ovakvu igru mogu nadoknaditi golem zaostatak za Arsenalom.

Goran Ivanišević na Hawthornsu

Hrvatska teniska legenda Goran Ivanišević u više se navrata deklarirao kao vatreni navijač West Bromwich Albiona, a večeras je po prvi put na Hawthornsu svjedočio i jednoj premierligaškoj utakmici.

"Prvi put sam na Hawthornsu i vrlo sam uzbuđen. Igramo protiv odlične momčadi i nadam se pobjedi u svojoj prvoj utakmici ovdje. Remi nije opcija, bio bih zadovoljan i pobjedom od 1:0. Ova je momčad imala mnogo uspona i padova, no u zadnje vrijeme smo konzistentni. Imamo sjajnu momčad, sjajnog menadžera i sve smo bolji, mislim da možemo iznenaditi i velike momčadi", kazao je Goran prije utakmice nadajući se pobjedi i bodovima, no na kraju je barem uživao u dobroj nogometnoj predstavi.

Ivanišević je danas u Londonu igrao protiv Grega Rusedskog na Statoil Masters turniru i u susretu dvojice sjajnih servera pobijedio, a kako drugačije nego u dva tie-breaka. Odmah po završetku meča sjeo je u automobil i pohitao prema Hawthornsu.

Topnici su pak pred svojim navijačima apsolvirali Hull City, a utakmicu "na svoj mlin" okrenuli su već na samom početku susreta. Već u drugoj minuti mrežu gostiju glavom je zatresao Nicklas Bendtner i postigao svoj prvi pogodak za Arsenal od ožujka 2011. godine.

Kako su otvorili prvo, domaći su nogometaši započeli i drugo poluvrijeme. Već u drugoj minuti nastavka sve dvojbe oko pobjednika razriješio je Mesut Özil i Arsenalovu prednost na vrhu održao na četiri boda.

Drugoplasirani Chelsea u super uzbudljivoj utakmici u Sunderlandu slavio je protiv domaćina s 4:3, uz iznimno raspoloženog Edena Hazarda. Iako je domaćin poveo pogotkom Jozyja Altidorea u 14. minuti, Chelsea je u igru već tri minute kasnije vratio Frank Lampard, a Hazard zatim donio prednost Londončanima.

John O'Shea je na otvaranju drugog dijela po drugi put donio prednost Sunderlandu, no u 62. minuti ponovno je Hazard heroj gostiju. Na 4:2 šest je minuta prije kraja autogolom povisio Phil Bardsley, a odmah zatim donekle se iskupio pogotkom na suprotnoj strani za konačnih 3:4.

Fantastičnu je utakmicu odigrao Luis Suarez u visokoj pobjedi Liverpoola nad Norwichem od 5:1. Nezaustavljivi je Urugvajac preuzeo vrh ljestvice strijelaca s čak četiri pogotka, a "račun" je otvorio sjajnim pogotkom s više od 30 metara već u 15. minuti.

Nakon pola sata igre udvostručio je prednost nakon kornera, a već u 35. minuti zaokružio hat-trick. Petnaest minuta prije kraja postigao je i svoj četvrti pogodak, a nakon što je Bradley Johnson utješnim pogotkom donio barem kakvu-takvu radost gostujućim navijačima, Raheem Sterling dovršio je posao petim pogotkom Liverpoola.

West Bromwich Albion se prekasno probudio protiv Manchester Cityja, koji je već u devetoj minuti došao do prednosti pogotkom Sergija Aguera. Najbolji igrač Afrike Yaya Toure u 24. je minuti povisio prednost, a zatim iz jedanaesterca 15 minuta prije kraja praktički osigurao bodove.

City si je zakomplicirao život pet minuta prije kraja, kada je Kolarov u pokušaju izbijanja lopte pogodio vratara Pantilimona, a lopta odsjela u mreži. Domaćin je pokušao i u sudačkoj nadoknadi došao do novog pogotka, ovoga puta preko Victora Anichebea, ali bilo je prekasno za bilo kakvo čudo.

Nekadašnji asistent Alexa Fergusona na klupi Manchester Uniteda, a sada novi menadžer Fulhama Rene Meulensteen nije uspio u svojoj prvoj utakmici na klupi londonskog sastava doći do pobjede. Fulham je poveo protiv Tottenhama u 56. minuti, strijelac je bio Dejagah, no Spursi su ipak smogli snage za preokret.

Vlad Chiriches je 17 minuta prije kraja vratio nadu gostima, a Lewis Holtby im prvim premierligaškim pogotkom u 82. minuti osigurao bodove, ali i prekid niza od četiri utakmice bez pobjede.

Swansea je pak s visokih 3:0 prekinuo niz od četiri pobjede Newcastlea, Nathan Dyer je pogodio za 1:0 krajem prvoga dijela, Debuchy autogolom udvostručio prednost domaćina, a Jonjo Shelvey dokrajčio protivnika.

Southampton je upao u prvu mini-krizu ove sezone i upisao novi poraz, prvi na domaćem terenu. Dejan Lovren ponovno je odigrao svih 90 minuta u obrani Svetaca koja je primila tri pogotka od Aston Ville. Rodriguez i Osvaldo bili su strijelci za domaćine, a Agbonlahor, Kozak i Delph za goste iz Birminghama i krajnjih 2:3.

U jedinoj večerašnjoj utakmici bez pogodaka, Stoke i Cardiff su na Britanniji podijelili bodove.

• Gjergj06.12.2013. u 10:57
    A sinko crni...ko ne vidi da je Lovren lopata prve klase (moga je samo gledat reprezentaciju) onda stvarno...uvati se ti goblena...
    Gjergj
  • Obrisan korisnik05.12.2013. u 18:23
    kad sam ja prvi put zaigrao pikado, pogodio sam u 3x20 8 puta u 10 pokušaja. Nakon toga u cca 50 pokušaja pogodio sam isti cilj 2-3 puta. Zato pričekati malo sa stvari dođu na svoje misto pa ćeš viditi pravu vrijednost southamptona i lovrena
  • Obrisan korisnik05.12.2013. u 17:17
    prvih sedam kola nisi imao šta za reći kad je southampton primio svega par golova?
  • LivFan05.12.2013. u 17:09
    aj ne laprdaj... kaj mora na apsolutno svim utakmicama u ligi zabit gol?
    LivFan
  • Obrisan korisnik05.12.2013. u 16:07
    napokon nam lovren počinje igrati u skladu s mogućnostima (pogledati prvi gol aston ville)