Josip Tolić • subota, 07.12.2013.

Subotnji program 15. kola Premiershipa u terminu od 16 sati ponudio je pet utakmica u kojima je zabilježeno nekoliko iznenađujućih rezultata. Chelsea je izgubio na gostovanju kod Stoke Cityja 3:2 fantastičnim prvijencem Oussame Assaidija u posljednjim trenucima utakmice, Southampton je ostao neporažen u ogledu s Manchester Cityjem (1:1), ali je zato Liverpool bio uspješan u bizarnim okolnostima.

Chelseajevo gostovanje u Stoke-on-Trentu nije se činilo suviše opasnim po Mourinhovu ekipu, pogotovo nakon što je Andre Schürrle već u desetoj minuti sjajno pogodio s ruba šesnaesterca za vodstvo svoje momčadi nakon što je nanizao nekoliko domaćih igrača. Krajem prvog poluvremena, međutim, crveno-bijeli vraćaju se u igru iz sjajne reakcije Petera Croucha poslije kornera - i to nogom.

Potpunu ludnicu na Britanniji donio je Ireland u petoj minuti nastavka iz polukontre koju je sjajno završio preciznim šutem s 16 metara. Ukazao se gostima ponovo njemački reprezentativac Schürrle i poentirao svega tri minute potom bombom na odbijenu loptu iz kaznenog prostora Stokea, ali završni je udarac ipak bio onaj domaće momčadi - i to kakav. Marokanac Oussama Assaidi postigao je prvijenac u Premier ligi fantastično preciznim udarcem koji nije dao nikakve šanse Čechu.

Loš dan za klubove iz vrha ljestvice upotpunio je Manchester City remijem na gostovanju kod Southamptona Dejana Lovrena. Hrvatski je reprezentativac u redovima Saintsa odigrao svih 90 minuta.

Iako je već u desetoj minuti obrana domaćina kapitulirala pogotkom Sergija Agüera na dodavanje Kolarova, Soton je vratio u igru Pablo Osvaldo tri minute prije predaha fantastičnim lob-udarcem. Takav je rezultat ostao do kraja dvoboja.

U moru negativnih rezultata za favorite izdvojio se Liverpool pobijedivši West Ham na Anfieldu 4:1. Poslije 40-ak minuta otpora Londončani su si pogodak zabili sami jer se branič Demel krivo postavio na udarac Luisa Suáreza. Da jedna nevolja nikad ne dolazi sama potvrdio je u drugoj minuti nastavka Mahmadou Sakho uputivši loptu iz ubačaja Gerrarda prema golu koju je bezuspješno akrobatski pokušao izbiti Collins.

Prava revija autogolova na Anfieldu nastavila se u 66. minuti lošom reakcijom Škrtela za smanjenje domaće prednosti, no svaku je dvojbu o pobjedniku susreta otklonio Suárez deset minuta prije kraja golom glavom na ubačaj Johnsona. Priča je definitivno bila gotova minutu potom isključujućim kartonom za Nolana, a ona na semaforu šest minuta prije kraja kada je O'Brien leđima preusmjerio loptu u svoja vrata na Suárezov šut.

Drugu pobjedu u nizu i treću u posljednja četiri susreta upisao je Crystal Palace i od posljednje pozicije došao nadomak izdizanja iz opasne zone. Bivši član Championshipa svladao je Cardiff 2:0 pogocima Jeromea već u šestoj te Chamakha u 57. minuti. Jednako je uvjerljiv bio i Norwich City na gostovanju kod West Bromwich Albiona, a među strijelce za Kanarince upisali su se Gary Hooper i Leroy Fer u početnim odnosno završnim minutama dvoboja.

• Obrisan korisnik07.12.2013. u 19:41
    Baš bi volio da se ova četvorka od 5. do 8. mjesta (Everton, Newcastle, Tottenham, Southampton) do kraja sezone nekako presele na prve četiri pozicije. Nije baš realno da sve to tako stvarno i bude, ali kad bi barem Everton i Newcastle zauzeli prve dvije pozicije.
  • Vugi707.12.2013. u 19:26