Ivan Pavić • nedjelja, 08.12.2013.

U 15. kolu engleskog Premiershipa Arsenal je na Emiratesu ugostio Everton koji je nakon tri boda na Old Traffordu i s ovog gostovanja otišao neporažen. U prvom susretu nedjeljnog programa Fulham je zasluženo slavio protiv Aston Ville rezultatom 2:0...

Na Emiratesu se sve važno na susretu događalo u posljednjih desetak minuta. U 80. minuti Rosicky je dugom loptom lijepo naciljao Walcotta koji glavom spušta za Girouda, ali Francuz promašuje loptu. Özil se našao na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu gostiju za vodstvo 1:0.

Nije dugo trajalo vodstvo domaćih jer je već u 84. minuti Everton izjednačio. Deulofeu je u šesnaestercu domaćih dugo "vagao" obranu Arsenala, a onda snažno pogodio za izjednačenje.

U posljednjim sekundama Giroud je iz daljine pogodio vratnicu, ali nažalost navijača Arsenala lopta se odbila s vanjske strane. Nikica Jelavić cijelu je utakmicu proveo na klupi.

Prvi susret dana odigrali su Fulham koji je dočekao Aston Villu na svom stadionu i zasluženo slavio.

Sve su domaćini riješili u prvom poluvremenu. Sidwell je u 21. minuti pogodio na asistenciju Dejagaha, a konačnih 2:0 postavlja Berbatov u 30. minuti pogotkom nakon udarca s bijele točke.

• Obrisan korisnik09.12.2013. u 17:26
    Everton ubojica velikana izgleda ! Ne doslovno , ali im uzima tonu bodova :D... Veoma zanimljiva utakmica ,ali ruku na srce nije Arsenal bas bio na nekom nivou kao u prijasnjim utakmicama ..
  • Gjergj09.12.2013. u 09:16
    Dimitar Fucking Berbatov koja elegancija i lakoća u igri,da nije raspoloženog Guzana glatko je mogao do hattricka... Form is temporary,class is permanent!
    Gjergj
  • Ronaldo908.12.2013. u 21:36
    gledao sam utakmicu, a o tome se i radi nije ni trebao zamahivat nogom,samo ju je trebao postavit ko i ozil...
    Ronaldo9
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 21:35
    Pa tražio je još jednog napadača za rotacije. Nije računao na Bendtnera prije početka sezone jer je trebao ići u Crystal Palace. Kakve veze ima što je promašio loptu? Naši političari promaše tonu investicija i zakona, a još uvijek nam vode državu. Ni jedan napadač ne radi u obrani i napadu toliko... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.12.2013. u 21:33
    da si gledao tekmu vidio bi da ga je Jagielka (ili tko je već bio iza njega) sapleo taman kad je zamahivao nogom (nešto kao onaj famozan Vidalov pad u šesneaestercu protiv Reala).Fantastična utakmica i baš šteta što ona Giroudova bomba nije ušla, kakav bi to pobjednički pogodak bio.