Branimir Korać • nedjelja, 08.12.2013.

Cottbus se i nakon 17. kola 2. Bundeslige nalazi čvrsto na posljednjoj poziciji. U 17. kolu poražen je na svom terenu od Ingolstadta s 2:1 i nije mu pomogao niti pogodak hrvatskog internacionalca Ivice Banovića...

U 17. kolu 2. Bundeslige Cottbus je ugostio Ingolstadt, još jednu momčad iz donjeg doma 2. Bundeslige, nadao se pobjedi, međutim gosti su na kraju bili uspješniji s 2:1.

Ova pobjeda pomogla je Ingolstadtu da skoči s pretposljednje na čak 13. poziciju dok je Cottbus ostao čvrsto posljednji sa šest bodova zaostatka za zonom spasa.

Gosti su do prednosti stigli već u 15. minuti golom Caiubyja da bi 13 minuta kasnije Ivica Banović vratio stvari na početak. Sve do posljednjih 15 minuta nije bilo promjena, a onda je Hartmann donio pobjedu gostima.

Banović je u domaćim redovima odradio svih 90 minuta, a uz pogodak zaradio je i žuti karton. Jurica Buljat i Stiven Rivić kod domaćina nisu ulazili u igru kao niti Andre Mijatović na drugoj strani.