Regionalna liga (M), 12. kolo, 07.12.2013, 17:45 h
Vardar Skoplje
Vardar Skoplje 29:24 Meškov Brest
Meškov Brest

Vardar u nastavku preokrenuo rezultat i upisao sigurno slavlje nad Meškov Brestom

Zvonka Keliš • nedjelja, 08.12.2013.

Makedonski prvak ove je subote na svome terenu, u sklopu 12. kola SEHA lige, upisao sigurno slavlje nad ekipom Meškov Bresta. Nakon što su se Bjelorusi pokazali boljima u prvome dijelu dvoboja, u nastavku domaćin preokreće rezultat u svoju korist te stiže do svog osmog ovosezonskog regionalnog slavlja.

Momčad Meškov Bresta u sklopu svoje regionalne turneje ove je subote navečer u sklopu 12. kola SEHA lige snage odmjerila s makedonskim prvakom Vardarom. Iako se u prvome dijelu pokazala itekako boljom u nastavku je bjeloruska ekipa pokleknula te tako Makedonci upisuju svoje osmo ovosezonsko regionalno slavlje vrijedno zadržavanja na trećoj poziciji ljestvice, dok se Meškov smjestio na petu poziciju.

Susret u Skoplju otvara Dmitrij Kamišik pogotkom za uvodnih 1:0 gostiju na što odgovor odmah nudi jedan od najraspoloženijih igrača Vardara te večeri, Timur Dibirov (2:1). Uzbudljivo je i napeto bilo u narednim trenucima kada se u dvorani Boris Trajkovski igra pogodak za pogodak (3:3, 6:6). Sredinom poluvremena gosti se pokazuju koncentriranijima i boljima te se pogocima Kamišika i Džianisa Valintsaua odvajaju na sigurnijih +3 (9:6) da bi do odlaska na odmor Vardar uhvatio priključak i smanjio svoj zaostatak na samo minus jedan (14:15).

Nastavak susreta vrlo dobro otvara također raspoloženi Robert Markotić koji je zajedno s Kamišikom naprosto zablistao u prvome dijelu te u prvim minutama drugoga poluvremena povisuje prednost svoje ekipe na +2 (16:14). Ubrzao je tada Vardar ritam i do 40. minute dvoboja preokreće rezultat u svoju korist (20:18), dok u samu završnicu dvoboja ulazi sa sigurnijim vodstvom 24:21. Do samoga kraja gostujuća momčad pokušava smanjiti svoj zaostatak, no Dibirov, Matjaž Brumen, Alex Dujšebajev i Igor Karačić imali su drugačije planove te su do isteka 60. minute samo povisili prednost svoje ekipe za ukupno slavlje 29:24.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Timur Dibirov s osam postignutih pogodaka, Matjaž Brumen dodao je njih sedam, a Igor Karačić pet. Makedonski vratari sakupili su zajedno osam obrana, a bjeloruski svega četiri, od kojih je dvije obrane upisao hrvatski vratar Ivan Pešić. Najbolji kod Meškov Bresta bili su Robert Markotić i Dmitrij Kamišik s po osam golova, Ivan Karačić je dodao njih dva, David Špiler jedan, dok se Ljubo Vukić, Domagoj Sršen i David Miličević nisu upisali u listu strijelaca.