Nantes svladao Auxerre i postao prvi četvrtfinalist Liga kupa

Igor Šestak • srijeda, 18.12.2013.

Nogometaši Nantesa prvi su četvrtfinalisti francuskog Liga kupa. U utorak su na svom La Beaujoireu s minimalnih 1:0 svladali drugoligaša Auxerre, a strijelac pobjedničkog zgoditka bio je Fernando Aristeguieta u 73. minuti...

Za utakmicu protiv Auxerrea trener Nantesa Michel Der Zakarian promijenio je čak sedam igrača u svom početnom sastavu u odnosu na prvenstveni poraz od Toulousea prošlog vikenda. Smatrao je kako će mu igrači koji inače igraju manje donijeti prolaz protiv desetoplasiranog sastava Ligue 2 - i pogodio.

Domaćini su od prvog sučevog zvižduka zagospodarili terenom, a najopasniji po vrata Auxerrea bio je Bangoura. Iako su u prvih pola sata imali posjed lopte od gotovo 60 posto, igrači Nantesa nisu uspjeli doći do vodstva. Kako se bližilo poluvrijeme, sve opasniji su bili i gosti, a najbolju priliku propustio je Sammaritano.

Isti je igrač propustio dobru priliku u prvoj minuti nastavka, a Auxerre u prednost nisu uspjeli gurnuti niti Coulibaly u 66. minuti, niti Sawadogo tri minute kasnije. "Kanarinci" su te promašaje uspjeli kazniti u 73. minuti. Nakon centaršuta Veignaua s lijevog krila lopta je stigla do Aristeguiete, čiji je udarac bio preveliki zalogaj za gostujućeg vratara Leona.

U samoj završnici Aristeguieta je postigao još jedan pogodak i to vrlo atraktivan, no na njegovu žalost poništen je zbog zaleđa. Međutim, s 1:0 svi na La Beaujoireu bili su vrlo zadovoljni i Nantes je postao prvi četvrtfinalist Liga kupa. Koji će mu se klubovi pridružiti u toj fazi natjecanja bit će poznato u srijedu navečer.