Coupe de la Ligue: Cavani spasio PSG, bez iznenađenja u osmini finala

Josip Piršljin • srijeda, 18.12.2013.

Odigrano je ostalih sedam utakmica osmine finala francuskog Liga kupa. Nije bilo većih iznenađenja, premda se PSG u četvrtfinale plasirao tek nakon produžetaka. Lyon je bio bolji od Reimsa, a Bordeaux je slavio u Rennesu.

PSG je na Parku prinčeva u osmini finala Liga kupa ugostio Saint-Etienne bez Ibrahimovića i tek nakon produžetaka izborio plasman u iduću rundu. Čovjek odluke bio je Cavani koji je zabio oba gola u 2:1 pobjedi, a drugi je došao tek u 117. minuti. Za goste je strijelac bio Erdinc.

I Lyon se mučio s Reimsom, ali je na kraju ipak upisao pobjedu 3:2. U prvom dijelu nije bilo golova, a u 58. je vodstvo domaćima donio Gomis. Na 2:0 povisio je Lacazette, a potom je smanjio Oniangue. Gourcuff je bio strijelac za 3:1 Lyona, a konačni rezultat postavio je Ayite iz jedanaesterca.

Marseille je konačno prekinuo crni niz i slavio je protiv Toulousea 2:1. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu. Mendy je načeo mrežu gostiju, a Gignac je iz jedanaesterca povećao na 2:0. Srpski internacionalac Uroš Spajić smanjio je krajem poluvremena, ali to je bio sve od Toulousea.

Bordeaux nastavlja s vrlo dobrim rezultatima u zadnje vrijeme. Nakon što je došao do četvrtog mjesta na tablici Ligue 1, u Coupe de la Ligue je ušao među osam najboljih. Pobijedio je Rennes 2:1, prvi gol zabio je Henrique, a izjednačio je Doucoure. No, u 91. minuti Bordeaux prolazi nakon pogotka Jussiea iz penala.

Od ostalih parova jedino je Nice bila uvjerljiva. Svladala je Sochaux 3:0, dok su se Troyes i Evian mučili protiv Toursa, odnosno Bastije. Troyes je u dvoboju drugoligaša slavio s 3:2, dok je Evian svladao Bastiju 2:1.