Ćorić bez izgubljenog seta do polufinala Istanbula i najboljeg renkinga karijere

Vedran Babić • četvrtak, 26.12.2013.

Borna Ćorić nastavlja svoj put prema naslovu na ITF turniru u Istanbulu. Ni u četvrtfinalu nije izgubio set, štoviše, ispustio je samo pet gemova protiv Rusa Vovka...

Relativno glatko Borna Ćorić plasirao se u polufinale 10.000 dolara vrijednog ITF turnira u Istanbulu. Sa 6:2, 6:3 porazio je ruskog predstavnika Stanislava Vovka (512.).

Drugopostavljeni Ćorić realizirao je tri break lopte od njih 11, dok je peti nositelj ostao bez breaka iz čak osam šansi.

Prolaskom u polufinale 17-godišnji Zagrepčanin poboljšat će svoj već sada najbolji renking karijere (332.) te će napredovati do otprilike 324. mjesta.

Za proboj u finale Ćorić će igrati protiv trećeg nositelja iz Moldavije, 20-godišnjeg Maxima Dubarenca (349.), što bi mu objektivno trebao biti najteži ispit do sada.

Eventualnom pobjedom u tom dvoboju Ćorić bi osigurao proboj na otprilike 319. poziciju ljestvice, dok bi ga naslov doveo na sam prag Topa 300 (304.).