Sportnet • subota, 28.12.2013.

Samo 48 sati nakon što su okončali 18. kolo engleski premierligaši ponovno su u pogonu. U subotu poslijepodne odigrano je pet utakmica, a najviše pozornosti privukli su ogledi dvaju klubova iz Manchestera. United je došao do druge gostujuće pobjede u samo dva dana, a City do druge domaće, kojom je barem privremeno izbio na čelnu poziciju.

Božićno-novogodišnji raspored i ove sezone iz nogometaša u Premier ligi izvlači i posljednji atom snage. Ovoga vikenda na rasporedu je 19. kolo, premda je ono prethodno odigrano samo dva dana ranije, na tzv. Boxing Day.

Do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede Manchester United je došao na gostovanju u Norwichu, gdje je nastupio bez ozlijeđenog Waynea Rooneyja, ali i mnogih drugih na koje David Moyes ne može računati već neko vrijeme.

Norwich je u prvome dijelu na poprilične muke stavio Unitedovu obranu i samo zahvaljujući povratku Nemanje Vidića i nekoliko odličnih intervencija Davida De Gee gosti su u drugo poluvrijeme ušli bez rezultatskog zaostatka.

Moyes je od prve minute nastavka zamijenio neučinkovitog Ryana Giggsa, koji se usprkos statusu legende ipak sve teže nosi s naporima Premier lige, a u igru je ušao Danny Welbeck i u 57. minuti riješio utakmicu. Uz dosta sreće, ali i upornosti Welbeck je izbio sam pred domaćeg vratara, zaobišao ga i poslao loptu u praznu mrežu. United je izdržao do kraja utakmice i s nova se tri boda približio najboljoj četvorki.

Unitedov gradski susjed nakon pobjede nad Liverpoolom ponovno je ostao kod kuće i ugostio Crystal Palace, a Manuel Pellegrini poprilično je izmiješao momčad kako bi svoje najbolje pojedince sačuvao dodatnog napora.

Takav se City dosta mučio i put do mreže gostiju uspio pronaći tek u 66. minuti, a domaći je junak bio Edin Džeko. Bosanskohercegovački reprezentativac iskoristio je asistenciju Jesusa Navasa i postigao svoj 50. pogodak u dresu svijetlo-plavih.

Nakon što su pružili sjajan otpor Manchester Unitedu, nogometaši Hull Cityja sve frustracije zbog poraza u toj utakmici ispraznili su na Fulhamu koji se sa stadiona KC vraća s čak šest pogodaka u mreži.

Zvuči nevjerojatno, ali mreže su u prvom poluvremenu mirovale, a zatim je uslijedio pravi potop gostiju iz Londona. Mrežu im je u 49. minuti načeo Ahmed Elmohammady, a Robert Koren u 60., George Boyd u 63. i Tom Huddlestone (prvi pogodak nakon travnja 2011. godine) odveli utakmicu izvan domašaja gostiju.

Fulham su dokrajčili Fryatt i Koren pogocima u posljednjih 15 minuta, odveli Hull City na sedam bodova iznad zone ispadanja, a londonsku momčad gurnuli u neizvjesnost borbe za opstanak uz najgoru gol razliku u ligi.

Šest pogodaka vidjeli su i gledatelji u ranije odigranom susretu na Upton Parku, gdje su West Ham i West Bromwich Albion nakon utakmice s nizom preokreta podijelili bodove rezultatom 3:3.

Veteran Premier lige Joe Cole donio je prednost domaćima već u četvrtoj minuti, no drugi veteran Nicolas Anelka s dva je pogotka u 40. i 45. minuti okrenuo utakmicu u korist gostiju. Čekićari su do novog preokreta došli pogocima Maige i Nolana i kada se činilo da će ipak ugrabiti sva tri boda, Berahino je donio bod gostima.

Niz od četiri uzastopna poraza Aston Villa je prekinula na domaćem terenu protiv Swanseaja, no niti ovoga puta nisu mogli do čitavog plijena. Gabriel Agbonlahor je već u sedmoj minuti pogodio za vodstvo Ville, a Labudovi se vratili u 36. minuti zgoditkom Rolanda Lamaha.

• narada10828.12.2013. u 23:17
    CP se je hrabro držao, ali zna se, jedna lopta je ekipi poput ManC dosta da zabije. Uglavnom mi pada u oči (sad kad sam prvi put gledao ekipe poput Cardiffa, Sunderlanda i CP) da fenjeraši u BPL puno bolje igraju nego u oni u Bundesligi. Dobro, drugi im je budžet u toj globaliziranoj nogometnoj... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik28.12.2013. u 20:45
    Tesko je ocekivati neke spektakularne igre od bilo koga u ovako gustom rasporedu ..
  • Obrisan korisnik28.12.2013. u 20:36
    Bravo Dzeko,bilo je vrijme za ga zabijes.
  • Tizzou28.12.2013. u 18:39
    United izvukao pobjedu a City svladao Palace...? Ruku na srce pobjede su izvukli i jedni i drugi