Sportnet • nedjelja, 29.12.2013.

Premda su Božić dočekali na čelu prvenstvene ljestvice, nogometaši Liverpoola u novu će godinu ući kao petoplasirana momčad lige. U dva derbija u samo nekoliko dana upisali su dva poraza, iako su u obje utakmice prvi došli do prednosti. Tottenham je pak dočekao uvjerljivu pobjedu na White Hart Laneu, s 3:0 pao je Stoke City.

Nogometaši Chelseaja zadržali su korak s vodećim Arsenalom i drugoplasiranim Manchester Cityjem, u derbiju 19. kola protiv Liverpoola izborili su pobjedu od 2:1 i zasjeli na treće mjesto, iako su se već nakon četiri minute igre našli u rezultatskom zaostatku.

Domaće je, naime, već u ranoj fazi utakmice šokirao pogodak Martina Škrtela, koji je iz neposredne blizine gurnuo loptu u mrežu nakon što je blokiran pokušaj Luisa Suareza. Međutim, baš kao i u susretu s Manchester Cityjem, Redsi nisu uspjeli zadržati stečenu prednost.

Chelsea je već u petoj minuti prisilio Glena Johnsona da izbacuje loptu s gol crte, a u 12. minuti Frank Lampard je sjajnim udarcem natjerao Simona Mignoleta na atraktivnu intervenciju.

Pet minuta kasnije napadačka igra domaćih ipak se isplatila. Lopta je na rubu kaznenog prostora došla do Edena Hazarda, a Belgijac prekrasnim udarcem neobranjivo pogodio za 1:1.

Da stvar bude gora po domaćine, do kraja prvoga dijela još su jednom bili prisiljeni vaditi loptu iz mreže. Uporni Oscar povratnom je loptom pronašao Samuela Eto'oa, a ovaj ispružio nogu i preusmjerio je iza leđa Mignoleta za potpuni preokret.

Liverpool je u nastavku bio bolja momčad, Sakho je u 51. minuti glavom pogodio gredu, Suarez dobro pucao s ruba kaznenog prostora, a u dva navrata za goste je mogao biti i dosuđen jedanaesterac na Luisu Suarezu, no zviždaljka Howarda Webba ostala je nijema, a Chelsea do kraja zadržao prednost i uknjižio tri boda.

Do bodova je u posljednjoj utakmici 19. kola došao i Tottenham, koji je svoje navijače za kraj godine razveselio uvjerljivom pobjedom nad Stoke Cityjem. Gosti su odolijevali do 37. minute, kada je Ryan Shawcross rukama zaustavio volej Emmanuela Adebayora, a loptu s bijele točke u mrežu poslao Roberto Soldado.

Mousa Dembele udvostručio je prednost u 65. minuti, a svaku pomisao povratka u utakmicu gostima je pokvario Aaron Lennon četiri minute kasnije. Tottenham je s ova tri boda zasjeo na sedmo mjesto, sa samo tri boda zaostatka za četvrtoplasiranim Evertonom.

• Obrisan korisnik01.01.2014. u 18:33
    chelsea zasluženo do nova 3 boda,primjećujem da onaj pes opet zabija smješnim klubovima,a prevaranti bi se mogli uključiti u borbu za lp
  • Obrisan korisnik30.12.2013. u 17:03
    Nisam nigdje primetio da Mr. Mo napao djelitelja pravde,kao u nekim prethodnim susretima.Mora da je sudac po njegovoj procjeni bio vrhunski,odnosno kazneni udarac je onda kada ga sudac svira i uvijek je to ispravno ako je to u njegovu korist ali kad se protiv njega dosudi onda postoji mali milijun... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.12.2013. u 16:03
    svi vi koji otpisujete liverpool iz prve četvorke podsjetnik da je liverpool sva teža gostovanja osim trafforda odradio dok će drugi itekako još morati na zajebana gostovanja!
  • ZEEBANCIA30.12.2013. u 14:32
    Na prvu bi to moglo tako izgledati, ALI previđaš glavnu činjenicu da Fergi nikad nije ni blizu bio opterećen sa Chelsea koliko sa Liverpoolovim brojem titula prvaka. Jednostavno, Chelsea sa 4 titule ili Man.City sa 3 titule su DUGOROČNO nikakva prijetnja Man.Unitedu (20 titula) da ga dostignu, za... [više na forumu]
    ZEEBANCIA
  • Obrisan korisnik30.12.2013. u 13:27
    Čuj ove što se žale na suđenje...Jedino je onaj Terryjev zahvat na Suarezu mogao biti penal.Smiješno je što se uopće spominje onaj teatralan pad Suareza kada ga je Eto'o štrajfao.A vidim da nitko ne komentira Webbov kriterij tijekom utakmice. Chelseajevi igrači dobivali žute kartone za iste... [više na forumu]