Premiership, 20. kolo, 01.01.2014, 13:45 h
Swansea City
Swansea City 2:3 Manchester City
Manchester City

Sportnet • srijeda, 01.01.2014.

Već prvoga dana 2014. godine engleski prvoligaši ponovno su na radnim mjestima, na redu je 20. kolo koje su na Libertyju otvorili Swansea i Manchester City. Uspješniji su s 3:2 bili gosti i tako barem privremeno ponovno preuzeli vrh prvenstvene ljestvice.

Premda ni ovoga puta nije bio uvjerljiv kao na domaćem travnjaku, Manchester City zasluženo je dobio utakmicu na stadionu Liberty i novu godinu otvorio u pobjedničkom stilu. Nova tri boda dovoljna su za preuzimanje čelne pozicije u ligi, barem do završeta poslijepodnevnog programa u Premier ligi.

Manchester City je poveo u 14. minuti utakmice kada se lopta odbila do Fernandinha na rubu kaznenog prostora, a on snažnim udarcem kroz šumu nogu pronašao put do mreže. City je zatim dozvolio domaćinu povratak u utakmicu i inicijativu koja je u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela iznjedrila pogodak Wilfrieda Bonyja za 1:1.

Swansea u nastavku ipak nije izdržao, u 58. minuti Yaya Toure se izborio za prostor, a njegov udarac okrznuo obrambenog igrača domaćih dovoljno da prevari vratara Tremmela. Sve je riješeno osam minuta kasnije, kada je Aleksandar Kolarov oduzeo loptu na sredini terena i povukao je sve do kaznenog prostora Swanseaja, a zatim snažnim udarcem povisio na 3:1.

Tek u sudačkoj nadoknadi Bony je prekrasnim pogotkom s dvadesetak metara uspio donijeti tračak nade Labudovima, ali nije bilo vremena da u preostalom vremenu stvore novu prijetnju za Joea Harta.