Coupe de France: Monaco se namučio kod Vannesa, Marseille u produžetku izbacio Reims

Igor Šestak • ponedjeljak, 06.01.2014.

Francuski nogometni klubovi u nedjelju su nastavili s odigravanjem utakmica 9. kola Kupa. U akciji je bilo mnogo više prvoligaša u odnosu na subotu, a većih iznenađenja nije bilo. Monaco se mučio kod Vannesa, Marseille je nakon produžetka izbacio Reims, a problema nije bilo za Lyon i Lille. Paris Saint-Germain nije odradio gostovanje kod Bresta zbog natopljenog travnjaka.

Uz dosta muke nogometaši Monaca plasirali su se u šesnaestinu finala Kupa Francuske. Na gostovanju kod trećeligaša Vannesa slavili su s 3:2, no dvaput su morali hvatati prednost motiviranih domaćina. Već u prvoj minuti Cakin je načeo mrežu Monaca, koju je ovoga puta čuvao Romero, a ne Subašić. Radost domaćih trajala je samo dvije minute, do pogotka Falcaa za 1:1, no u 35. minuti Aguemon je zabio za 2:1 i erupciju oduševljenja među domaćim navijačima.

Monaco je uspio i drugi put izjednačiti prije odlaska na odmor, a strijelac je bio Rodriguez u 41. minut. U nastavku mreže su mirovale sve do 86. minute kad je prolaz momčadi iz Kneževine osigurao Carrasco, igrač koji je ušao s klupe. Vannes je tako ostao na korak do senzacije, no ostaje mu utjeha da se odlično nosio s drugoplasiranim klubom Ligue 1.

Na mukama je bio i Marseille. Na svom je stadionu ugostio Reims, a tijekom 90 minuta mreže se nisu tresle. Odluka o pobjedniku ovog dvoboja momčadi iz gornjeg dijela tablice Ligue 1 pala je u produžetku, a junak Velodromea bio je Gignac. Reimsovu obranu prvi je put bacio na koljena u 94. minuti, a konačnih 2:0 postavio je u 115.

Većih problema nije bilo za Lille i Lyon. Lavovi su gostovali kod niželigaša La Suzea i slavili s čak 6:1. Poveli su u šestoj minuti preko Gomisa, no domaćini su došli do izjednačenja u 41. minuti iz kaznenog udarca kojeg je izveo Pichot. Međutim, samo minutu kasnije gol za Lyon postiže Grenier, a u nastavku je domaći vratar još četiri puta morao po loptu u mrežu. Još ga je jednom matirao Gomis, dvostruki strijelac bio je i Lacazette, a jedan pogodak bio je djelo Malbranquea.

Lille je prolaz među 32 momčadi izborio kod Amiensa rezultatom 3:1. Niželigaš je došao do prednosti u šestoj minuti golom Benariesa, no treća momčad Ligue 1 uspjela je postaviti stvari na svoje mjesto. Kalou je u 23. minuti pogodio za izjednačenje, u 57. za vodstvo Lillea, a konačnih 1:3 postavio je Rodelin u 66. minuti.

Dva para činili su klubovi iz elitnog razreda francuskog nogometa. Bastia je pogotkom Raspentina s minimalnih 1:0 iz natjecanja izbacila Evian, dok je Nica s 2:0 slavila na gostovanju u Nantesu. Strijelci su bili Digard i Brüls. Guingamp je s 2:0 bio bolji od Bourg-Peronnasa, a Montpellier istim rezultatom od Rodeza. Bordeaux je također prošao dalje, svladavši Raon-l'Etape rezultatom 2:1, dok je Ajaccio istim rezultatom nadigrao Quimperle. Od niželigaških okršaja valja izdvojiti uvjerljivu 6:2 pobjedu Auxerrea kod Marcq-en-Baroeula.

Utakmica Bresta i Paris Saint-Germaina odgođena je zbog natopljenog terena, a nije odigran ni susret Cannesa i Saint-Etiennea koji je iz istog razloga sa subote prebačen na nedjelju.