Branimir Korać • četvrtak, 09.01.2014.

Krenulo je drugo kola Top 16 Eurolige i to s dva velika dvoboja. U Istanbulu je Fenerbahče poražen od Barcelone dok je Olympiakos pregažen na gostovanju u Milanu...

Skupina E

Veliki dvoboj drugog kola skupine E igran je u Istanbulu gdje je Fenerbahče ugostio Barcelonu. Kako se i očekivalo, dvoboj je bio posve izjednačen svih 40 minuta te je odluka pala u posljednjim sekundama. Barcelona je stigla do prednosti 76:73 zahvaljujući slobodnim bacanjima Huertasa nakon čega je Fenerbahče imao posljednji napad, gosti nisu radili prekršaj, no niti domaćin nije poravnao. Bojan Bogdanović je sa sirenom ostao otvoren na tricu, ali nije uspio pogoditi.

Bio je to Bogdanoviću i šesti promašaj za tri poena u susretu koji je završio s 12 poena (6/11 za dva, 0/6 za tri) i pet skokova dok je Luka Žorić za 16 minuta ubacio dva poena (1/6 za dva) uz četiri skoka. Najefikasniji kod domaćina bili su s po 15 poena Nemanja Bjelica (5/10, sedam skokova) i Melih Mahmutoglu (5/9).

“Ovo je vrlo važna pobjeda za nas. Bez Juana Carlosa Navarra znali smo da moramo igrati snažno i puno bolje u obrani. Stvarno smo odradili jako dobar posao protiv jedne od najboljih momčadi Europe“, rekao je Boštjan Nachbar.

Prvo ime kod Barcelone bio Marcelinho Huertas s 23 poena (7/15) i sedam asistencija, Brad Oleson je dodao 14 poena (6/10), a Ante Tomić za 17 minuta pet poena (2/4 za dva) i pet skokova. Mario Hezonja nije ulazio u igru.

Prilično iznenađenje dogodilo se u Milanu gdje je Armani pregazio Olympiakos sa 81:51. Grcima je ovo prvi euroliogaški poraz ove sezone i to neočekivano visok. Jednostavno nije to bila njihova večer dok je domaćin sjajnim nastupom tijekom cijelog susreta stvarao prednost. Što je utakmica više odmicala, to je Olympiakos bio u većim problemima, a nimalo mu u prilog nije išao i nizak postotak šuta iz igre koji je bio tek na 30-ak posto.

“Vrlo ružan poraz i vrlo ružna večer za nas, Armani je igrao sjajnu košarku. Nismo loše otvorili utakmicu, međutim izgubili smo samopouzdanje što je bilo posebno vidljivo u trećoj četvrtini.Top 16 je natjecanje u kojem možete od svakog izgubiti i moramo što prije zaboraviti ovaj poraz i okrenuti se sljedećoj utakmici. Armaniju sve čestitke na nevjerojatnoj predstavi“, rekao je gostujući trener Georgios Bartzokas.

Briljirao je Keith Langford s 29 poena (9/13, 5/6 trica), a 17 (7/14) je dodao Daniel Hackett. Kod Olympiakosa Georgios Printezis je bio jedini dvoznamenkasti s 12 poena (6/17) i šest skokova.

Rezultati:
Fenerbahče Ülker – Barcelona 73:76
EA7 Emporio Armani – Olympiakos 81:51

Skupina F

Maccabi je u velikom naletu, a pokazao je to i u susretu protiv Lokomotiva. Gosti su doputovali u Tel Aviv s velikim ambicijama, željeli su se iskupiti za poraz od CSKA u prvom kolu, a isto tako željeli su i prekinuti seriju od dva poraza protiv Maccabija. Na kraju nisu uspjeli u svom naumu, Maccabi je ipak bio bolji sa 85:75. Susret je odlučila serija Maccabija 12:2 u posljednjoj četvrtini koja je ujedno domaćina po prvi put odvela do dvoznamenkaste prednosti.

Još jednom je Ruse uništio Sofoklis Schortsanitis koji je na parketu proveo tek 16 minuta i ubacio 22 poena (9/11) dok je Devin Smith dodao 15 poena (5/10) i 12 skokova. U gostujućoj momčadi Manta Kalnietis je ubacio 18 poena (7/14) uz osam skokova, a po 13 poena dodali su Marcus Williams (5/14) i Richard Hendrix (4/6, devet skokova). Kruno Simon je za 17 minuta dodao šest poena (3/4 za dva, 0/2 za tri) uz četiri skoka.

Partizan je u Münchenu imao protiv Bayerna vodstvo 52:38 na početku drugog poluvremena, ali je na kraju ipak otišao u poraz 71:65. U završnici susreta Partizanove nade su uništili Bryant polaganjem i Schaffartzik tricom za seriju 5:0 i uspješan završetak priče za Bavarce.

“Čestitke Bayernu na pobjedi u vrlo dobroj utakmici. Dok smo u prvom poluvremenu dobro odrađivali sve zadatke, u drugom dijelu smo imali velikih problema s njihovom agresivnom obranom i upravo je to bio razlog što je Bayern preuzeo kontrolu nad rezultatom i slavio. Vrlo loše smo zatvarali skok, imali su 20 napadačkih skokova i nikako ne mogu biti zadovoljan s takvom igrom. Znali smo i da su jako dobri u šutu za tri poena i iako nisu imali visok postotak ubačaja, pogađali su u ključnim trenucima. Mi smo se dobro borili, ali to nije dovoljno za ovu razinu natjecanja“, rekao je Vujoševićev pomoćnik Velimir Gašić.

John Bryant je predvodio Bayern sa 16 poena (7/14) i 12 skokova, a Deon Thompson je dodao 15 poena (7/15) i deset skokova. Kod gostiju Bogdan Bogdanović je ubacio 24 poena (9/22, 5/11 trica) uz pet asistencija, a Tarence Kinsey 20 poena (7/14) uz osam skokova.

• Obrisan korisnik12.01.2014. u 10:45
    Tako je YGG AUDIO .... za vreme time-outova sipaj statistike i dogodovštine koliko hoćeš, ali dok traje igra prati igru. Kad bi odnos praćenja igre naspram pričica bio 70-30 % to bi bilo ok. A ne nikako - kako je često kod nas - obratno. Ovi momci sa SPORTKLUBA su ok. Košarkaški fanatici. Još da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.01.2014. u 15:15
    čekaj malo, čitam sad komentar o Slavku i Peri... pa jel to HRT prenosio euroligašku utakmicu?!?!I to Partizan?!?ili sam nešto krivo pokopčao...
  • Obrisan korisnik10.01.2014. u 13:41
    Zapravo bi trebali slavit uspjehe aba ligaša u europi zbog kojeficijenta ali sa druge strane sportski novinari sa prostora bivše yuge ,većina njih su smeće .Ne bih ulazio u komentiranje Partizana i Bayerna jer nisam gledao ali općenito u sportskim prijenosima više pričaju o tome kakve čarape nose... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.01.2014. u 10:40
    Ta priča da je Partizan mlada ekipa stoji statistički. A kad se računa ovih 8 igrača koji igraju onda to više i nije tako mlada ekipa. Dobro je primjetio "Mala truba" da nisu ništa mlađi od Cedevite. Ali Ceda igra sa 12 igrača. I stvarno je smiješno koliko je komentator "zaljubljen" u Partizan... [više na forumu]
  • mala truba10.01.2014. u 09:29
    ... a ti si kao prepun mozga pa se proljevas ovdje....ja NE zelim slusat navijanje na Hrvatskoj televiziji za Partizan, jednostavno me iritira , ne zelim slusat poluinformacije - kvazi "strucne" procjene (ne moze skocit !!!????) i slicne proljeve na TV koji placam svojevoljno......a ti si dovoljno... [više na forumu]