Šibenska pisma u Trnskom, Narančasti još korak bliži Ligi za prvaka

Ivana Jurica • nedjelja, 12.01.2014.

Treća je bila sreća za momčad Građanskog košarkaškog kluba Šibenik. Jer u trećem su pokušaju ove sezone pobijedili momčad Zagreba. Šarinova je momčad u Trnskom slavila sa 74:70 u još jednoj uzbudljivoj utakmici. Podrška s tribina i ovog je puta veliki šibenski adut, a baš s navijačima igrači su i proslavili vrlo vrijednu pobjedu koja ih gura još korak bliže Ligi za prvaka.

Zagreb – GKK Šibenik 70:74 (18:24, 20:11, 16:18, 16:21)

Zagreb, dvorana Trnsko

Suci: H. Muhvić, Galiot (oba Zagreb), Blašković (Križevci)

Zagreb: B. Žganec, Šarac 7, Segarić 3, Halilović 16, Mileković, K. Žganec 19, Brnas 5, Tešija, Vuković 5, Novačić 13, Milekić, Rogić 2. Trener: Danijel Jusup.

GKK Šibenik: Mišić 9, Badžim 6, Bašić 16, Blaće, Skorić, Vukičević 2, Vujičević, Španja 2, Šamadan 13, Došen, Badžim 5, Petani 21. Trener: Jeronimo Šarin.

Nakon što su protekle nedjelje u neizvjesnoj završnici minimalno poraženi u Kup utakmici, košarkaši Šibenika nisu dozvolili isti scenarij u novoj utakmici, ovog puta prvenstvenoj. Ponovno je bilo puno uzbuđenja, pobjednik se nije znao gotovo do samog kraja, ali Šibenčani su iz prošlih susreta izvukli pouke i kući se vraćaju s iznimno važnim bodovima, odnosno sedmom uzastopnom prvenstvenom pobjedom.

Domaći košarkaši susret otvaraju vodstvom od 9:3. Slijedi potom šibenski uragan u samo četiri minute, napravili su seriju od 18:0 i poveli sa 21:9. Tri je trice u tu seriju ugradio Teo Petani. Seriju gostiju prekinuo je Halilović, a najvećih +13 (24:11) Šibenčanima je donio Kalpić nakon trice. Tu, u osmoj minuti, prestaje šibenska, a počinje serija Mrava. Do kraja četvrtine napravili su 7:0, za 18:24, i to prvenstveno zahvaljujući Karlu Žganecu.

Serija Jusupove momčadi nastavila se i početkom druge četvrtine. Poentirali su K. Žganec (poslije skoka u napadu) i Segarić za samo minus dva svoje momčadi (22:24). Raspoloženi Petani postiže prvi šibenski koš u nastavku, ali Šarac, odnosno Vuković tricom prednost vraćaju na domaću stranu – 29:26. Šamadan i Mišić u tri su navrata zabijali za egal, ali do kraja četvrtine trica Novačića, odnosno nove koševi K. Žganeca domaćoj su momčadi donijeli i tri koša prednosti na poluvremenu (38:35).

Odmah na otvaranju drugog poluvremena gosti preokreću rezultat, Petani i Bašić pogađaju za vodstvo od 40:38. Poslije izjednačenog početka drugog poluvremena, Zagreb se u dva navrata odvojio na plus pet (49:44, 52:47), ali Narančasti ne posustaju. Rade seriju 6:0 i preko Petanija s linije slobodnih bacanja, odnosno solo prodorom i polaganjem Mišića ponovno dolaze do minimalnog vodstva – 53:52. Najbolji Zagrebov igrač Karlo Žganec Mravima je donio malu prednost uoči posljednjih deset minuta igre – 54:53.

Nova šibenska serija, ovog puta od 6:0, donosi im i vodstvo od 60:56, odnosno 64:59 u 33. minuti. Domaćini su do polovice zadnje četvrtine postigli samo pet koševa, a gosti su pogađali i iz teških pozicija, poput Vukičevića za 66:59. Dvije minute prije kraja Zagreb je, poslije koševa Rogića i Žganeca, došao do samo minus jedan (67:68). Šibenik ne koristi svoj napad (istek vremena), a na drugoj strani Rogićeva trica ne ulazi.

Ključnu je ulogu u tim trenucima u redovima Šibenika imao jedan od najmlađih, 16-godišnji Roko Badžim. Prvo je bio mirne ruke s linije slobodnih bacanja za 67:70, da bi u idućem napadu pogodio tricu za 69:73. U posljednjoj minuti Jusupova momčadi nije mogla do povratka u utakmicu, pa je konačnih 70:74 značilo i početak šibenskog slavlja u Trnskom.

Sedma je to uzastopna prvenstvena pobjeda šibenskih košarkaša, a proslavili su je zajedno s povećom skupinom Funcuta koji su im i ovog puta bili velika podrška. Šibenski brod tako je na vrlo sigurnom putu prema željenoj luci – Ligi za prvaka.

Petani s 21 košem, odnosno Bašić sa 16 i Šamadan s 13 koševa bili su najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi. Kod Zagreba Žganec je postigao 19, Halilović 16, a Novačić 13 koševa.

• Obrisan korisnik14.01.2014. u 22:35
    Još uvijek mi nisi odgovorio koji to od igrača Zagreba odskače kvalitetom? Ova priča trener je loš pa igrači ne mogu ništa odigrati je smiješna. Jer ako netko zna igarti košarku, onda u svakom sustavu može nešto odigrati. Da je Jusup na klupi Šibenika s lakoćom bi se prošetali kroz ligu s ovim... [više na forumu]
  • litleben13.01.2014. u 09:41
    Cofy - igrači ne moraju biti spremni ko marinci, već kao košarkaši. I naravno, da ne dolaze do izražaja pojedinačne kvalitete, kada trener nezna složiti akciju. Ono što su odigrali u zadnjih pet minuta (a poslije 3 ili 4 timeouta) je smješno. Smetali jedan drugom u napadu, a u obrani se nije znalo... [više na forumu]
    litleben
  • iadera13.01.2014. u 08:14
    Strašnu ekipu ima Zagreb, ludilo... NBA! Ajde litleben dođi malo sebi...
    iadera
  • Obrisan korisnik12.01.2014. u 21:21
    A koji to igrač Zagreba odskače kvalitetom? Ja bi rekao da Jusup radi dobar posao jer su igrači spremni k'o marinci. Čitavu utakmicu igraju full court press, te u napadu lopta ide brzo. Uglavnom dobra utakmica u Trnskom koja je protekla u prekrasnoj košarkaškoj atmosferi.
  • Obrisan korisnik12.01.2014. u 14:45
    Odlična partija šibenskih košarkaša uz sjajnu podršku navijača!!!