Josip Piršljin • nedjelja, 12.01.2014.

U posljednjoj utakmici 20. kola francuske nogometne lige Reims je pobijedio Lille na njegovom terenu i time ga udaljio od vodećeg PSG-a na sedam bodova. Marseille je uspio osvojiti sva tri boda kod Eviana, a do pobjede je došao i Nantes protiv Lorienta.

Lille se nadao kako će pobjedom protiv Reimsa preskočiti Monaco na drugom mjestu Ligue 1 i ostati na četiri boda od vodećeg PSG-a, ali gosti su iznenadili i odnijeli puni plijen sa stadiona Villeneuve d'Ascq. Time su se bodovno izjednačili s Marseilleom i Nantesom na tablici.

Sve do 73. minute nije bilo golova, a tada su gostujući nogometaši poveli. Strijelac je bio Fortes, a samo tri minute kasnije na 2:0 je povisio Krychowiak. Igrači Renea Girarda nisu se uspjeli vratiti u utakmicu, već su samo došli do utješnog gola u 88. minuti. Za konačnih 1:2 loptu je u vlastitu mrežu poslao Weber.

Marseille je uspješno krenuo u 2014. godinu pobijedivši na gostovanju Evian. Na stadionu Parc des Sports u Annecyju svi su golovi pali u prvom poluvremenu, a gosti su preokrenuli vodstvo domaćih iz 15. minute kada je precizan bio Sougou. Najprije je izjednačio Cheyrou, a vodstvo i, pokazat će se, pobjedu donio je Gignac nedugo prije odlaska na odmor.

S Reimsom i Marseilleom bodovno je ostao poravnat Nantes. Kanarinci su na stadionu Louis Fonteneau minimalno svladali Lorient i time mu prekinuli niz bez poraza od sedam utakmica. Tek u 89. minuti je pao jedini gol na utakmici, a zabio ga je Bangoura na asistenciju Đorđevića.