Sassuolo
Sassuolo 4:3 Milan
Milan

Filip Han • nedjelja, 12.01.2014.

Nakon pobjede protiv Atalante u prošlom kolu, činilo se vjerojatnim da Milan neće imati problema u utakmici kod Sassuola. Gosti su rano i poveli s dva gola, no za pravu malu senzaciju pobrinuo se Domenico Berardi koji je praktički sam preokrenuo utakmicu i osigurao pobjedu svojoj ekipi...

Gostujući Milan bolje je otvorio utakmicu i činilo se kako bi mogli doći do lake pobjede kod Sassuola. Već u devetoj minuti za vodstvo je zabio Robinho, a četiri minute kasnije strijelac je postao i Balotelli nakon asistencije Kake za rezultat 0:2.

Domaćini nisu dopustili da zaostatak od dva pogotka potraje predugo, pa je već u 15. minuti Berardi smanjio na 1:2 za dlaku izbjegavši zaleđe. Milan je nakon tog pogotka nekako posustao u agresivnosti koja ga je krasila na početku, a rezultat toga bilo je izjednačenje domaćih u 28. minuti. Drugi put Abbiatijevu mrežu zatresao je Berardi, i to udarcem iz okreta koji je potpuno iznenadio milanskog vratara.

Činilo se da se situacija neće mijenjati do poluvremena, no da ne bude tako pobrinuo se Berardi svojim trećim pogotkom nakon što je u šesnaesterac s lijeve strane ubacio Longhi. Krunu na nevjerojatnu večer Berardi je stavio odmah nakon povratka iz svlačionica, točnije u 47. minuti. U sredini kaznenog prostora našao ga je Kurtić, a on se četvrti put upisao u strijelce, iako treba priznati da je imao malu pomoć Bonere koji je skrenuo loptu.

Nije Milan izgledao predobro, iako su uglavnom imali loptu, sve do pred sam kraj susreta, kada je zaprijetio Honda pogodivši stativu. Precizniji je bio Montolivo u 86. minuti kada je smanjio na 4:3, no za više od toga nije bilo vremena.

Ova pobjeda za Sassuolo znači barem malo odmicanje od crvene zone, trenutno je na 16. mjestu sa 17 bodova. Milan, s druge strane, nastavlja prosipati bodove u utakmicama gdje to ne bi smio i trenutno je na 11. mjestu lige s 22 boda.