Filip Han • utorak, 14.01.2014.

U posljednje dvije utakmice 19. kola Serie A Sampdoria je na domaćem terenu uvjerljivo pobijedila Udinese, a neočekivani remi izvukao je Chievo protiv Intera. Ivan Kelava nije se prikazao u najboljem svjetlu na vratima Udinesea, a Mateo Kovačić igrao je cijeli susret u Interovu dresu...

U prvoj utakmici ponedjeljka Sampdoria je svladala Udinese kod kuće. U 16. minuti penal je skrivio Ivan Kelava srušivši Edera u kaznenom prostoru. Hrvatski golman za to je dobio i žuti karton, a Eder je sam preuzeo odgovornost i zabio za vodstvo Sampdorije. Eder je zabio i drugi put nakon povratka iz svlačionica nakon propusta u gostujućoj obrani, gdje je Kelava bio nemoćan.

Konačnih 3:0 postavljeno je u 88. minuti nakon slobodnog udarca iz kojeg je glavom zabio Gastaldello. Utakmica je završena i s manjkom igrača jer su kod Udinesea isključeni Allan i Silva, dok je kod Sampdorije s travnjaka poslan Soriano.

Sampdoria je napredovala na ljestvici i sada je na 12. mjestu s 21 bodom. Udinese je 15. s bodom manje.

Utakmica između Intera i Chieva bila je riješena već u prvih 15 minuta. U osmoj minuti iz prve prave prilike na utakmici zabio je Alberto Paloschi i tako bacio milansku momčad u zaostatak. Situacija nije zadugo ostala takva, već u 12. minuti Nagatomo je pred golom dočekao Alvarezovu loptu i zabio za izjednačenje.

Ostatak utakmice nije ponudio prevelika uzbuđenja, u 14. minuti Interu je opravdano poništen pogodak zbog zaleđa, a do kraja utakmice Puggioni je morao intervenirati samo dvaput kako bi spriječio pogotke Intera.

Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu za Inter, a u 41. minuti zaradio je žuti karton.

Inter je peti na tablici s 32 boda koliko ima i Verona, dok je Chievo na 16. mjestu sa 17 bodova.

• Obrisan korisnik14.01.2014. u 17:30
    Da, slažem se. Nije lako od "g**na napravit pitu". Ne mogu reći da smo loši, nismo, ali nismo ni dobri. U prijašnjem postu sam spomenuo Kovačića, koji ima još dosta rezervi, ali po meni i Guarin mora pokazati više od ovoga trenutno (nevezano što sinoć nije igrao, mislim na igru u globalu)
  • Obrisan korisnik14.01.2014. u 17:25
    Kao Interista, pri svijesti i zdravoj pameti govorim da je Chievo zaslužio bod. Iako je gol čist, iako je mogao biti penal, unatoč 60 i kusur posto posjeda lopte nismo imali tri šanse na utakmici. Unatoč sudačkim previdima, Chievu ni sekunde nije bila "voda u ušima". Parkirali su autobus, i vrlo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.01.2014. u 16:48
    Šta je tebi da nema Mazzarija Inter bi bio kao i gradski rivali ako ne i gore. Mazzari radi najbolje što može.
  • Obrisan korisnik14.01.2014. u 10:45