Filip Han • nedjelja, 12.01.2014.

U nedjeljnom rasporedu talijanskog prvenstva uvjerljive su pobjede upisale prve tri momčadi lige. Roma je lako dobila Genou, Juventus je u gostima morao preokrenuti početni zaostatak, no zatim je u deset minuta "demolirao" Cagliari, Napoli je također bio uspješan na gostovanju kod Verone. Remi bez golova odigrali su Torino i Fiorentina...

Nakon poraza od Juventusa u prošlom kolu, Roma se vratila pobjedama i to protiv Genoe kod kuće. Mreža gostiju načeta je u 25. minuti kada je odličnim "škaricama" pogodio Florenzi. Pet minuta poslije vodstvo je povećao Totti, a do poluvremena sve je bilo definitivno riješeno nakon gola Maicona u 43. minuti. Benatia je u 53. samo dodatno "začinio" konačni rezultat koji iznosi 4:0.

Šime Vrsaljko igrao je za Genou do 69. minute.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Juventus u gostima kod Cagliarija. Domaći su iznenađujuće poveli u 21. minuti pogotkom Pinille. Juventus se brzo oporavio od početnog šoka i već za deset minuta izjednačio golom Llorentea. Ipak, Stara dama je protivnika uspjela "slomiti" tek nakon 73 minute igre. Tada je zabio Marchisio, a posao su u narednih deset minuta dovršili Llorente drugim pogotkom, te Lichtsteiner svojim prvim. Konačan rezultat iznosi 1:4.

Napoli je ostao za petama Romi pobjedom kod Verone. Domaćini nisu odigrali utakmicu na razini koja ih je krasila u posljednjim kolima što je Napolitancima osiguralo pobjedu od 0:3. U 27. minuti Mertens je načeo Veronu, a sljedeći gol je tek u 72. minuti zabio Insigne. Četiri minute poslije Dzemaili je odredio konačan rezultat.

Atalanta je pobijedila posljednju Cataniju. U 67. minuti iz penala je zabio Denis. Moralez je u 86. postigao i drugi gol za Atalantu, a Leto je samo uspio smanjiti zaostatak u 89.

Jedinu utakmicu bez golova u ranijem su terminu odigrali Torino i Fiorentina, Ante Rebić nije ulazio u igru.

• etti12.01.2014. u 20:15
    11 0 0! Izjednačen rekord od prije 80-ak godina po broju uzastopnih pobjeda. Također izjednačen rekord po broju bodova u polusezoni - 52 (Capellov Juve). A sad treba postaviti nove rekorde, za što je Conteov Juventus i stvoren. Tu su još u igri uzastopne domaće pobjede (zasad ih je 9), ukupan broj... [više na forumu]
    etti
  • ZooM12.01.2014. u 20:14
    Rebić bi stvarno trebao ozbiljno razmišljati o odlasku na posudbu jer za njega u ovome trenutku nema mjesta u Fiorentini, Rossi i Gomez ozljeđeni, utakmicu kao napadač počeo Slovenac Iličić kojeg u drugom poluvremenu zamjenjuje Ukrajinac Iakovenko, Rebić ostao do kraja na klupi.