Parma uvjerljiva kod Livorna, podjela bodova u Bologni

Kristijan Musa • subota, 11.01.2014.

19. kolo talijanske Serie A otvoreno je dvama susretima subotnjeg programa u Livornu i Bologni. Jedini pogotci večeri postignuti su u Livornu, gdje je Parma upisala uvjerljivu gostujuću pobjedu od 3:0 te se time popela na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice.

U povijesti susreta Livorna i Parme niti jednom se nije dogodilo da pobjedu odnese gostujuća momčad. Parma je prekinula tu tradiciju na subotnjem gostovanju na Armando Picchiju te s uvjerljivih 3:0 napravila veliki korak prema naprijed na ljestvici Serie A.

Parmi je to ujedno i deveta utakmica u nizu bez poraza u svim natjecanjima, dok je Livornu ovo ujedno i sedmi poraz u posljednjih osam odigranih utakmica. U tom tonu je počela i ova protiv Parme, jer su gosti poveli nakon samo dvije minute, a pogodio je Raffaele Palladino.

Strijelac drugog i trećeg pogotka bio je pak Amauri. Treći gol je napadač Parme postigao s bijele točke u drugoj minuti sudačke nadoknade za potvrdu uvjerljive pobjede. Parma ipak nije bila toliko bolja momčad na travnjaku, kako bi to rezultat dao za naslutiti. Livorno je imao više udaraca i pored toga kvalitetnih udaraca, dok je Parma tri od svojih devet udaraca spremila u mrežu domaćeg vratara Bardija.

Mladi hrvatski vratar Marijan Ćorić proveo je svih 90 minuta na klupi pobjedničke ekipe.

U drugom susretu večeri odigranom na stadionu Renato Dall'Ara u Bologni nije bilo golova. Istoimeni domaćin ugostio je rimski Lazio te se time za još jedan bod odlijepio od zone ispadanja. Lazija je ovaj bod, barem na dan, premjestio u gornji dio ljestvice (deveto mjesto).

Momčad bivšeg trenera Hajduka Edoarda Reje je u utakmicu ušla kao blagi favorit, ali su tijekom 90 minuta u Bologni više nego podbacili te čak mogu biti i sretni s osvojenim bodom, budući da nisu uputili niti jedan jedini udarac u okvir protivničkog gola.