Premiership, 21. kolo, 12.01.2014, 15:05 h
Newcastle
Newcastle 0:2 Manchester City
Manchester City

Josip Tolić • nedjelja, 12.01.2014.

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 21. kola Premiershipa Manchester City ubilježio je sva tri boda na gostovanju kod Newcastle Uniteda na St. James' Parku pobijedivši 0:2 uz nekoliko sumnjivih sudačkih odluka.

Nakon Chelseaja u subotu, i Manchester City iskoristio je priliku barem na jedan dan preuzeti čelo premijerligaške ljestvice zbog činjenice što Arsenal kod Aston Ville igra tek u ponedjeljak te je na gostovanju kod Newcastlea slavio 0:2 postigavši po jedan pogodak u svakom poluvremenu.

Nije se utakmica pošteno ni razvila, a već su izabranici Manuela Pellegrinija došli u vodstvo. Igrala se osma minuta kada je David Silva stvorio prostor na lijevom boku za Aleksandra Kolarova, a Srbin na petercu lijepo pronašao Edina Džeku koji bez zadrške zabija svoj peti ovosezonski prvenstveni pogodak.

Kontroverzna situacija koja je mogla preokrenuti tijek dvoboja dogodila se 11 minuta prije predaha. Nakon udarca iz kuta sjajan je pogodak s više od 20 metara u suprotni kut postigao Cheick Tioté, no glavni je sudac Mike Jones nakon konzultacija sa svojim pomoćnikom dosudio zaleđe zbog ometanja vratara iako nitko od trojice igrača koji su se nalazili iza gostujuće obrane nije imao namjeru igrati loptom.

Neizvjesnost je trajala i nakon sjajne prigode Cityja u 55. minuti kada je Krul refleksno zaustavio pokušaj glavom Álvara Negreda sa svega nekoliko metara udaljenosti. Iako su Svrake imale nekoliko vrlo zrelih prigoda u preostalom tijeku utakmice, do izjednačenja nije došlo.

No zato je došlo do ozljede Samira Nasrija na kojega je brutalno nasrnuo Mapou Yanga-Mbiwa i za to dobio samo javnu opomenu.

Negredo se do kraja utakmice ipak uspio upisati u strijelce u situaciji kada je išao sam na vratara. Bilo je to u petoj minuti nadoknade za konačnih 0:2 iza kojih će se sigurno potezati pitanja o spornoj odluci suca Mikea Jonesa.