Premiership, 21. kolo, 12.01.2014, 17:10 h
Stoke City
Stoke City 3:5 Liverpool
Liverpool

Sportnet • nedjelja, 12.01.2014.

Ljepoticu 21. kola engleske Premier lige odigrali su na Britanniji Stoke City i Liverpool, a nakon fantastične utakmice bodove su odnijeli gosti pobjedom od čak 5:3. Još jednu briljantnu utakmicu odigrao je Luis Suarez, a navijače Redsa razveselit će i povratak Daniela Sturridgea, koji je večeras postigao pogodak i upisao asistenciju.

Rijetko viđenu predstavu koja može poslužiti kao prava reklama za englesku Premier ligu prezentirali su večeras u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 21. kola Stoke City i Liverpool. Pobjedu od 5:3 na kraju su odnijeli gosti, uz dva pogotka sjajnog Luisa Suareza, po jedan Daniela Sturridgea i Stevena Gerrarda, te autogol Ryana Shawcrossa.

Liverpool je otvorio utakmicu kako je samo poželjeti mogao, već u petoj minuti Aly Cissokho uputio je udarac koji nije išao u okvir domaćeg gola, no lopta se odbila od nesretnog Shawcrossa i prevarila Jacka Butlanda te završila u mreži za 1:0.

Shawcross je bio u centru pozornosti i u 32. minuti, kada je nakon loše obrambene reakcije Marca Wilsona pokušao očistiti situaciju u kaznenom prostoru, no loptu je proslijedio do upornog Suareza, koji je lukavo i spretno udvostručio prednost Redsa.

Međutim, domaćin se usprkos uvjerljivom vodstvu Liverpoola ipak nije predavao i do poluvremena se posve vratio u utakmicu. Sedam minuta kasnije na ubačaj Marka Arnautovića sjajno je reagirao Peter Crouch i svom bivšem klubu glavom postigao pogodak.

Još jedan bivši Liverpoolov igrač bio je odgovoran za povratak domaćina u utakmicu. Neposredno prije odlaska na odmor snažnim i preciznim udarcem s 20 metara Charlie Adam je rasparao mrežu gostiju i vratio susret na početak.

Možda prijelomni trenutak utakmice zbio se u 51. minuti, kada je u kaznenom prostoru domaćina pao Raheem Sterling, a na užas domaćeg gledateljstva sudac pokazao na bijelu točku. Menadžer Mark Hughes sigurno će imati što prigovoriti djelitelju pravde, a loptu je na bijelu točku postavio Gerrard i sigurno je plasirao u mrežu.

U 66. minuti u igru je nakon duge pauze ušao Daniel Sturridge i već pet minuta kasnije asistirao Luisu Suarezu za sjajan pogodak i novo vodstvo od dva pogotka prednosti, no niti rezultat od 4:2 nije označio kraj drame na Britanniji.

Pet minuta prije kraja loptu je na rubu kaznenog prostora primio Jonathan Walters, vagnuo čuvara i slabim, ali preciznim udarcem pogodio kroz ruke Simona Mignoleta za 3:4 i novu nadu domaćina. Stoke je krenuo po izjednačujući pogodak, no lopta je u mreži završila na suprotnoj strani terena.

Ovoga puta Suarez je bio asistent, a Sturridge se sjajno snašao nakon što mu je prvi pokušaj obranio vratar Butland. Prsima je spriječio izlazak lopte izvan granica igrališta i zatim pogodio u bliži kut za konačnih 5:3. Do kraja utakmice Stoke City je imao još dvije velike prigode za novu dramu, no prvi put vratnica, a zatim i obrana Mignoleta zapečatili su tri boda Redsa.

• Obrisan korisnik13.01.2014. u 17:22
    Ne mogu riječima opisati koliko mi je drago zbog Liverpoola... Jedino su mi nejasni ovi rezervni dresovi... Hm.
  • Obrisan korisnik13.01.2014. u 12:45
    odlična tekma,lijep nogomet brendona!
  • kaiser1313.01.2014. u 11:25
    Nema videa u članku.. ili ja nešto ne vidim
    kaiser13
  • mala truba13.01.2014. u 08:41
    Liverpool igra najljepsi nogomet u Engleskoj...igraju da zabiju gol vise i njihove tekme fakat vrijedi gledat !